vladimír

je možné používat současně předepsané ink.náplně do Epson Stylus SX 115od různých výrobců ?

Instaloval jsem všechny 4 náplně/zřejmě neoriginální/ale žlutá barva netiskne.Když žlutou barvu TO114 nahradím originální náplní od jiného výrobce mohu používat všechny instalované náplně současně /3 neoriginální a 1 originální.Jaký je praktický rozdíl mezi originální a neoriginální náplní mimo ceny .Děkuji za radu.

Odpovědi
Ar

Používám Epson Stylus Photo RX 620 a nkdy jsem s tímto problémy neměl. Ať použiji originál nebo kompakt. a třeba i namíchané společně, vždy vše fungovalo OK.
Rozdíl mezo origa a kompakt. je hlavně v inkoustu. Original Epson vydrží i když se namočí. Levné kompatibilní cartridge používají inkoust který se rozpije i po navlhčení a barva je nestálá.
Po výmněně cartridge je někdy potřeba dát počištění třeba 2×. Jen tak mimochodem ten pásek na cartridge jsi strhnul?

Ještě používám tento prográmek http://www.ssclg­.com/epsone.shtml sice ve W7 mi nefunguje reset , ale jinak jde všechno.

mosoj

Z otázky není jasné jestli jste již tu náplň co netiskne nahradil tou originální a tiskne to, nebo se teprve ptáte jestli to můžete udělat.
Pokud se teprve ptáte, tak to udělat můžete. Náplně jsou kompatibilní a můžete je míchat jak chcete, jinak by to nemělo cenu. Výsledné barvy ale budou trochu jiné než na samotné originální nebo na samotné neoriginální . Pak to musíte doladit v ovladači tiskárny podle potřeby.

Pokud ale neoriginální netiskne a originální tiskne, tak to není tím že se jedná o neoriginální nebo originální ale tím že kazeta neoriginální není v pořádku. Bu´d v ní není inkoust nebo má poškozený čip.

Rozdíl mezi oiginální a neoriginální je pouze v inkoustech. Jedná se přece jenom o rozdílné náplně. Což se projevuje na výsledné tonalitě fotky.
A musí se to dolaďovat v ovladači. Ono se to ale stejně musí dělat vždy. Vždy je třeba inkousty sladit s použitým fotopapírem. Při záměně kazet od jiného výrobce, či použití jiného paíru se vždy barevné podání rozhodí.

Fungovat to ale musí i na neoriginální inkousty. Kazety musí být kompatibilní.
Pozor každá kazeta musí obsahovat svůj nový čip!