Meffinka

Je mozne nejak zjistit totoznost pres tel. cislo?

Dobre rano.
Jeden pan me okradl o penize..riziko nakupu pres internet. To je jasne. Ale napadlo me, jestli je mozne si zjistit jeho totoznost diky tel.cislu, ze ktereho mi volal..treba pres operatora?

Nejlepší odpověď
lexx

Když je to podvodník tak totožnost podle čísla bude těžko zjistitelná, operátor to běžně nesděluje, ochrana soukromí…jenom trestní oznámění a soudní vymáhaní škody.

Další odpovědi
Emefej

Pokud má předplacenou kartu, tak nic nezjistíš. Pokud má paušál, zjistit by to šlo, ale operátor ti to nesdělí.

hijinx

pokud je tel.č. na smlouvu, tak by to mělo být zjistitelné.
Je to však práce pro orgány činné v trestném řízení, pokud jde o trestný čin, event. soud v případě náhrady škody.

zzzlatokopka

To ti operátor nesmí sdělit, musí chránit jeho os. údaje.

Jediná možnost je zajít na PČR a podat trestní oznámení, jim to operátor sdělit musí:-) a ty se to dozvíš, pokud proti němu vznesou obžalobu:-)
Svého nároku se budeš domáhat u soudu v rámci trestního řízení.