Sany1

Je možné, když mi volá z USA do ČR na mobil, aby se mi ukazovalo předčíslí Řecka +30 694....... ?

Nejlepší odpověď
Ametyst

To se stává, protože se hovor přesměruje do Evropy. Mně se při volání z USA zobrazilo Polsko.

Další odpovědi
Filip84

Je to možné:

  1. volá Ti z řecké SIM karty v roamingu,
  2. volá Ti skrze VOIP telefonii, a tam, skrze CLIP službu, to je možné: on Ti volá z tzv. negeografického čísla (u nás je to prefix 420 910), které je, jakoby, přesměrováno na číslo s prefixem 30 694. Jakoukoli účastnickou stanici v JTS, NTS či cellulární síti nelze přesměrovat na zahraniční číslo (theoreticky to možné je, ale operátoři to nepodporují, chybí k tomu dohody) a stejně tak to není možné s VOIP účastnickou stanicí, pokud je VOIP stanici přiděleno geografické číslo; je to stejný princip, jako bych, ku příkladu, já chtěl geografické číslo s prefixem 420 2. Nemohu, protože jsem ve Zlínském kraji, musím mít prefix 420 5, no a dál podle UTO, pod které spadá adresa, kterou nahlásím, že na ni budu to geografické číslo užívat, poněvadž portace geografického čísla je možná pouze v rámci UTO. Ale mám-li prefix 420 910, mohu to číslo užívat kdekoli na světě, tedy pokud tomu nebrání místní legislativa. A stejně tak si mohu zakoupit negeografické (tj. i mobilní) číslo s jakýmkoli prefixem prakticky kdekoliv na světě, takže – ryze theoreticky – já Ti mohu volat ze Zlínského kraje, z čísla s prefixem 420 910, ale Tobě se zobrazí prefix Koryolinku 850 192, nebo KangsongNET 850 195 (opravdu ryze theoreticky),
  3. ten hovor byl, skrze číslo s prefixem 30 694, na Tvé číslo přesměrován; ryze theoreticky a pro příklad: Ty máš telefonní číslo 420 601 601 601, já mám telefonní číslo 420 602 602 602 a volající z US má číslo 1 (484) 123–4567. Volající z U. S., na svém telefonu, naklepe 011 420 602 6­02 602, já hovor přijmu, a na svém telefonu naklepu 00 420 601 601 601, a jakmile to zvedneš, dám to do konference. To možné opravdu je, Ty ale neuvidíš, jako volajícího, číslo 1 (484) 123–4567, ale 420 602 602 602.

Michálek1245

Tak teoreticky to jde. Některé konferenční systémy na firemní hovory přesměrovávají telefon do evropského státu, aby to volání vyšlo levněji. Nebo něco takového jsem slyšel. Ono je pak taky otázka, jestli to volání z USA není jenom domnělé a není to jen nějaký řecký scamm. :) Ale na to už si musíte odpovědět sám. 🙂