sowa

Je možné do kotle na dřevo přidat i trochu uhlí?

Budeme kupovat nový kotel na dřevo – ruční přikládání. Máme ještě zásobu uhlí, může se použít?

Odpovědi
hapiky

Záleží na tom, jestli máte v povaze riskovat. Z praxe vím, že přidat jeden dva menší uhelné kameny nic nezpůsobí, kromě černého kouře z komína. Stejně i tak řeknu, že to nedoporučuji, např. protože, když máte skleněné dvířka, sklo může prasknout. Samotná konstrukce kotle by to měla vydržet, ale ne nadarmo se říká, že tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu,,.
Já jsem to taky zkusil u kamen s vodním pláštěm. Nic se nestalo (kromě onoho černého kouře) ale záhy jsem uhlí raději napytloval a prodal.