Avatar uživatele
rapajdák

Je možné, aby se někde válela 2 roky nedoručená výzva a mě rostly úroky?

Dobrý den, jeden čas jsem neměl pojištěné auto a poté mi začaly jednou za 3 měsíce chodit vývzy od pojistitelů, abych uhradil částku za každý den bez pojištění. Vše jsem vždy zaplatil, ale teď už asi druhým rokem nepřišlo nic a já podle svých počtů čekal ještě jednu výzvu, jenže nic nepřišlo. Už je to dlouho a mě napadá, jestli není možné, aby byla někde nedoručená a mě nenabíhaly nějaké úroky. Je to možné? Děkuji.

Zajímavá 0 před 3685 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
zzzzz

Vaší povinností, je platit si pojistné (povinné ručení), pokud jste byť jeden den nezaplatil, tak ano, rostou vám úroky. Výzvu třeba ani neposlali, to se musíte zeptat jich, ale pojistné i s penále stejně budete muset zaplatit, jinak hrozí exekuce.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Emefej

Dva roky se nikde nemohla válet, po 14 dnech je automaticky považována za doručenou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

rapajdáku, na Vaš nepřesný dotaz je odpověď
Ne nemůžou, páč Vám byla smlouva ukončena. Pokud ale volíte správná slova. Pokud si pletete pojmy a dojmy, odpověď může být jiná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
magorvkleci

Konkrétní situace mi sice není jasná, ale obecně ano: je možné, že výzva doručena nebyla a dokonce je možné, že nebyla ani odeslána a úroky na dluhu přesto rostou a věřitel záměrně čeká a zařídí si to snadno (byť malým podvodem) tak, aby byl nakonec v právu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
NikkiHeat

Pravděpodobnost, že se někam zatoulala nějaká upomínka dva roky je sice malá ale zvlášť u této instituce bych nic nepodceňoval. Mnozí nebudou souhlasit ale tendence této společnosti neoznamovat, natahovat a pak žádat je nepopiratelná. Takže důrazně doporučuju je písemně kontaktovat a vyžádat si odpověď jaký je stav příp. požádat o potvrzení bezdlužnosti.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek