rapajdák

Je možné, aby se někde válela 2 roky nedoručená výzva a mě rostly úroky?

Dobrý den, jeden čas jsem neměl pojištěné auto a poté mi začaly jednou za 3 měsíce chodit vývzy od pojistitelů, abych uhradil částku za každý den bez pojištění. Vše jsem vždy zaplatil, ale teď už asi druhým rokem nepřišlo nic a já podle svých počtů čekal ještě jednu výzvu, jenže nic nepřišlo. Už je to dlouho a mě napadá, jestli není možné, aby byla někde nedoručená a mě nenabíhaly nějaké úroky. Je to možné? Děkuji.

Odpovědi
zzzzz

Vaší povinností, je platit si pojistné (povinné ručení), pokud jste byť jeden den nezaplatil, tak ano, rostou vám úroky. Výzvu třeba ani neposlali, to se musíte zeptat jich, ale pojistné i s penále stejně budete muset zaplatit, jinak hrozí exekuce.

Emefej

Dva roky se nikde nemohla válet, po 14 dnech je automaticky považována za doručenou.

cukrar

rapajdáku, na Vaš nepřesný dotaz je odpověď
Ne nemůžou, páč Vám byla smlouva ukončena. Pokud ale volíte správná slova. Pokud si pletete pojmy a dojmy, odpověď může být jiná.

magorvkleci

Konkrétní situace mi sice není jasná, ale obecně ano: je možné, že výzva doručena nebyla a dokonce je možné, že nebyla ani odeslána a úroky na dluhu přesto rostou a věřitel záměrně čeká a zařídí si to snadno (byť malým podvodem) tak, aby byl nakonec v právu.

NikkiHeat

Pravděpodobnost, že se někam zatoulala nějaká upomínka dva roky je sice malá ale zvlášť u této instituce bych nic nepodceňoval. Mnozí nebudou souhlasit ale tendence této společnosti neoznamovat, natahovat a pak žádat je nepopiratelná. Takže důrazně doporučuju je písemně kontaktovat a vyžádat si odpověď jaký je stav příp. požádat o potvrzení bezdlužnosti.