michaela92

Je možné, aby katastr nemovitostí přijal v jeden den více návrhů na vklad k jedné nemovitosti?

Chtěli bychom s manželem koupit pozemek pro výstavbu RD a potřebovali bychom z důvodu bezpečnosti vědět,zda je možné, aby nás prodejce podvedl a prodal pozemek více lidem tedy, že by podal více návrhu na vklad nemovitosti?

Děkujeme za rychlou odpověd

Nejlepší odpověď
zzzzz

Návrhu na vklad příjme klidně více, u podání se nezkoumá zda je možné vklad provést. Návrh jde poslat i elektronicky a tam nejde ovlivnit, aby jim jich nedošlo víc. Provede ale pouze jeden a to ten, který bude podán nejdříve. Doporučuji nedat peníze do ruk prodejci, ale investovat pár korun do notářské úschovy.
Doplňuji:
Ihned po podání návrhu na podatelnu je návrhu přiděleno jednací číslo, a nemovitost je zaplombovaná, podle jednacího čísla jde sledovat i na internetu průběh vkladu.

Další odpovědi
Drap

Pokud je pozemek jednou prodán a zapsán, tak by se to stát nemělo, ale v této republice je možné i nemožné

jareknovak4

Pokud chceš předejít komplikacím využit možnosti úschovy peněz u notáře u větších částek v bance. Notář ti pomůže sepsat i smlouvu. :)

Zdroj: http://www.ka­tastralni-mapy-parcel.cz/