Matiselis

Je motání hlavy po vztání ze sedu (kratším, třeba půlhodinovém) „příznakem“ špatné polohy při sezení?

Věk: 23
Váha: 54 kg (přirozeně štíhlý)
Výška: 169 cm
Žádné zdravotní problémy, žádné užívané léky.
V posledním týdnu poměrně dost alkoholu, nicméně předtím žádný a potíže stejné… kouření žádné…

Děkuji

Nejlepší odpověď
Ametyst

Že se při prudším vstávání ze židle odkrví hlava, je pochopitelný fyzikální jev. To je častá příčina motání hlavy. Může to být i namáháním očí. Také dehydratace má tyto následky, a mohou vést i ke kolapsu.

Další odpovědi
elkon

Skoro vždy to má na svědomí vysoký tlak.

paul1

Já jen přidám – může to být i nízký tlak.

Roman71

Jo alkohol..
I když se neprojeví příznaky opilosti, alkohol roztahuje cévy, což má za následek snížení tlaku. Když pak ještě po delším sezení vztanete, může tlak prudce klesnout a .. zamotá se vám hlava. Tělo odolává těmto podmínkám dlouho, než se projeví nějaké potíže. Zkuste týden až dva nepít žádný alkohol a zásobovat tělo pitnou vodou, popřípadě ředěnýni džusy, abyste dodal tělu potřebné vitamíny. Uvidíte sám, jestli je to pravá příčina.

led

Krútenie hlavy (motanie) je prejavom prudkej zmeny vnútorného tlaku krve v riečišti po rýchlej zmene dlhšie udržiavanej polohy tela.
Najčastejšie je to prejavom u tlaku krví mimo normál, tj. ak má človek vysoký, alebo nízky tlak krve.