lola

Je mi 30let a necítím potřebu být matkou. Nikdo mě nechápe. Měla bych jít k nějakému odborníkovi?

Nejlepší odpověď
Lenjička

Ne 🙂 Někteří lidé necítí potřebu být rodičem 🙂 A ačkoli je mateřství po 30 letech více nebezpečné, jde to i v 40 🙂 Na světě je mnoho příležitostí, nekonečno možností a měla bys mít čas na to, být šťastná 🙂 Ačkoli si z tebe mohou přátelé dělat legraci, nebo tě trochu trápit, řekni jim, že ty dítě ke štěstí nepotřebuješ 🙂
Nejsi blázen 😉
To já zase po děťátku toužím od šestnácti 🙂 😉

Další odpovědi
iceT

Mě bude letos 35 a také necítím potřebu být matkou,ale mí blízcí mě chápou.Pokud se na to necítíte,je to jen vaše věc a mít dítě na základě přání jiných je trochu sobecké od okolí.

Terryle

Nemusíte, proč byste měla? Mít dítě není povinnost, ale možnost a každej by měl mít možnost se tak svobodně rozhodnout. Já jsem na tom skoro stejně, je mi o čtyři roky míň, ale po miminu jsem nikdy ani na chvilku nezatoužila a nemyslím, že by se to mělo změnit.
Pořizovat si dítě jen kvůli tlaku okolí je naprostá blbost, pak to možná „odnesete“ vy a to malý. A než mít dítě s vědomím, že by možná bylo lepší ho nemít, to je fakt lepší ho nemít… :o/
Takže se nenechte zblbnout a žijte si podle svýho, je to vaše věc. Jen se modlete, aby se vám ty biologický hodiny nezbláznily třeba za osm let a nezačala jste zuřivě po dítěti toužit… to by pak možná byl problém. To je jediný, z čeho mám obavy u sebe.

Pralinka1979

Je to jen tvoje věc 🙂 Každý přece dítě mít nemusí. V tv jsem se dívala na zpěvačku Petru Janů (myslím 13. komnatu?) a ta to tak měla, že má plnohodnotný život bez dětí. Moc pěkně to řekla 🙂 Já děti mám a jsem šťastná, mám to přesně naopak. Pokud bych nebyla v takové situaci v jaké jsem, klidně bych ještě prtě uvítala 🙂Pokud to tak cítíš, nezabývala bych se tím 🙂

Martina S.

Mě je 33 let a také jsem nikdy nepomyslela že budu mít někdy děti a také nemám s kým. Do nikoho jsem se nikdy ani pořádně nezamylovala. Hodně střídám partnery a to by pro dítě asi nebylo to nejlepší. Chci si prostě jen užívat a na děti jaksi není v mém životě místo.