Respire

Je mi 13 let a baví mě šipky. Jak vysoko má být terč a jak daleko od něj mám stát..? A je nějaký rozdíl, když u táty tré

Je mi 13 let a baví mě šipky. Jak vysoko má být terč a jak daleko od něj mám stát..? A je nějaký rozdíl, když u táty trénuju na normální terč Unicorn a u mámy na elektronickém terčí ? Můžu se stát dobrým hráčem když budu trénovat hodiny denně..? Popřípadě jak mám trénovat, abych byl dobrý..:) Děkuji za přečtení a popř. za odpovědi :)

Nejlepší odpověď
nanif

Terč elektronických šipek musí viset na stěně v exaktně svislé poloze. Střed terče by měl být ve výšce 172,72 cm od podlahy, minimální odstup od terče (startovní čára) by měl být ve vzdálenosti 236,86 cm.

Další odpovědi
iceT

Střed terče 173 cm od země,vzdálenost od terče k čáře 2,37 cm.

Trénovat můžeš jak dlouho chceš,pokud ve svých ůletech nemáš i jiné povinnosti(ško­la,úkoly…)ale bude tě bolet ruka.
Fígl mých kamarádů šipkařů spočíval v tom,že se snažili házet vždy na double sektor,jednak víc nahážeš,jednak se tak naučíš i zavírat hru,pokud byste hráli ukončení na double.Však trefit se do normálního pole při troše štěstí umí skoro každej:-)A naučili tak házet i mě.Důležitější je ale váha šipek.A vlastně i tvar a materiál letky,každému vyhovuje něco jiného.
Rozdíl v terči snad ani nějak není,akorát jsou takové,co rády lámou hroty(materiál terče)
http://eshop.sipky-obchod.cz/cla­nek/34/sipkar­ske-zaklady-a-rady.htm

Beer4Real

Já hraji šipky už nějakých 10 let. Začal sem ve 14-ti, podobně jako ty mě to hodně vzalo a ze startu sem trénoval i 5 hodin denně.
Pokud chceš být dobrý hráč a rád bys hrál pozděj za nějaký tým místní ligu tak ti v tom nic nebrání, musíš mít jenom odhodlání něco dokázat.
Většinu turnajů a lig se u nás hraje na elektronických terčích, ale osobně bych ti radil trénovat spíš na sisalovém Unicornu, protože tě to krásně naučí počítat, kolik ti zbývá a co trefit aby jsi si připravil na zavírání a to je jedna z hlavních věcí.
Není to jenom o tupém házení na terč, musíš přemýšlet co trefit aby jsi měl větší šanci při uzavírání. Skoro na všech turnajích budeš hrát 501 Double out, což je hra kde musíš ukončit doublem (při 32, trefit Double 16).
Taky si kup nějaké dobré šipky, ne nějaký šunt za 2 kila. Já mám jedny, při turnajích nasadíš plastový hrot, doma na sisal nasadíš ocelový hrot.
Radil bych ti trénovat aspoň tak 2 hoďky denně s tím že se naučíš první trefovat šipky aspoň do stejného segmentu (třikrát dvacku strefit) a nauč se taky pořádně počítat, třeba když ti zbývá 97, trefit triple 19 a double 20.
Tvůj výkon závisí hodně na psychice, když udržíš chladnou hlavu, nebudeš házet nasraný, napitý apod. tak tvoje vrstevníky a většinu hospodských hráčů budeš pořážet jak nic.
Hlavně to nevzdávej, je to krásná hra a když na sobě budeš makat, můžeš jednou být Mistr republiky.
Jestli máš víc otázek napiš mi do zpráv nebo na email70@email.cz ;)

Drahuška999

Ahoj, naše děti také docela dost začaly v poslední době bavit šipky a tak jsme jim z těchto stránek zde – https://www.za­napo.cz/elektro­nicke-terce-na-sipky šipky pořídily na to, aby mohly trénovat v době, kdy to zatím není možné někde ve veřejném prostranství… Avšak doufám, že už to brzy bude možné, toto už se přeci nedá držet nějak dlouhodoběji :)

cochee

nanif: to jsem zvědaf, jak se odměřují v praxi ty setiny centimetru ;)