SEmperor06

je lepší na pořádnou písničku s basama wav nebo wma?

potřebuju si udělat album s míma oblíbeníma písničkama a mam rád hrozně basy na mích reprácích co je z toho lepší

Nejlepší odpověď
Kepler

Zdá se, že více než tvorbě alba, by ses měl víc věnovat češtině. Je to hrůza! Jinak formát záznamu na to nemá podstatný vliv, pokud tam ty basy jsou, dají se zdůraznit korekcemi nebo ekvalizérem při reprodukci. Samozřejmě to vyžaduje kvalitní basáky a ne nějaká 8" šeptátka.

Další odpovědi
dr.luha

Wav je bezkompresní, tedy kvalitní, ale tvoří velké soubory. Wma a mp3 jsou zkomprimované, tudíž horší kvality, ale při vyšších bitrate, nad 192 kbps je kvalita taky dobrá a zabírá podstatně méně místa. Na basy to nemá při vyšším bitrate vliv. Pokud ho máme dostatečně vysoké, např. 256 kbps a více, je kvalita dobrá.

Roman71

Samozřejmě nekomprimovaný WAV. Komprimovaný WMA pouze za použití variabilního datového toku, jinak se ti z toho co jsi vytvořil stane „kostlivec“.

A než se do toho pustíš, důkladně po sobě zkontroluj pravopisné hrubky, aby z tvé hudební kompozice nebylo to samé, co jsi napsal sem jako dotaz 😉

independent

Ananas, zapomněla jste na „mýma“

independent

a „oblíbenýma“

Mc Merkurion

… udělej si spíš pořádek v těch „í“,když si toho všimnu i já, je to pro ostudu …