jan.kadraba

Je legální prodávat výrobky a odvolávat se na vlastnosti, které jsou nezměřitelné a neprokazatelné?

Jde mi o to, jestli je opravdu legální prodávat např. různé náramky http://www.fit­zona.cz/balan­cni-naramky-sbs-forza-energy-c5 nebo http://tachyon-ostrava.webno­de.cz/produkty/ ,které popírají zákony fyziky a jsou zjevným podvodem? Není to na podnět na ČOI, budou se tím zabývat? To by pak taky mohl někdo prodávat třeba homeopatický rum (vodu s 1 pikolitrem rumu) a tvrdit, že z ní budete opilí i přesto, že tam není alkohol a kdo nebude, tak má špatné čakry a měl by se léčit?

Nejlepší odpověď
gecco

😁
Je třeba zakázat takřka všechny reklamy – ty totiž taky ´kecaj´…
😉
___
Pokud dané výrobky neškodí (např. nejsou jedovaté), ať si je klidně koupí kdokoli, do těm plkům uvěří (a nebo se mu třeba jen daná věc líbí), ne?

Další odpovědi
Agneta

Ano, je to legální. Každý má právo si koupit „energetický disk“* za tři tisíce…je to jeho osobní věc, tak ať si potom nestěžuje, když mu někdo řekne, jak je hloupý:DDD

*)který je už na první pohled za dvacku:DDD

zelí

To bys musel na ČOIku poslat všechny. Třeba Alzu a jejich „herní monstrum“, které je ve zkutečnosti jen předraženým kancelářským PC. Ale tak to dělají všichni.