IvkaH

Je efektivnější kardio nebo silový trénink?

Odpovědi
Disraeli

Kardio je hlavně jen o hubnutí, silový trénink je především na posílení a postupném budování svalové hmoty. Takže efektivnější v čem?
Na hubnutí je lepší kardio. Hubnout jako můžeš i silovým trénikem/posi­lováním – ale efektivnější (rychlejší, účinnější atd) je prostě karido. Chceš-li zpevnit nebo nabrat svaly, tak posilování/silový trénink (kardiem rozhodně nenabudeš svaly ani si nijak extra nezvýšíš sílu).

Pokud ti jde o hubnutí, tak ještě lepší/efektivnější než kardio může být HIIT… ale to už si najdi.
Neméně důležité než typ cvičení/aktivity je halvně celková životospráva, tedy hlavně vhodná strava.

Millisek

Nejlepší je podle mě kombinace obojího. Doma mám rotoped co jsem si kupovala nějaký ten rok zpátky na fitham.cz a do fitka chodím zvedat činky a na postavě se to podepisuje.

JarkaHor

Jestli chceš spalovat a zároveň posilovat, tak doporučuju veslovací trenažer. Valím na něm už nějakou dobu a na břišácích je to sakra znát https://www.fit­ham.cz/trinfit-remo-r700i-air