EKSOT123

Je dobrý nápad nechávat u klasického sporáku na tuhá paliva otevřenou troubu?

Myslím jako kvůli vytopení místnosti. Takový klasický sporák, na kterém se vaří, nebo se přepne klapka na pečení. Prvně nechám kamna pořádně rozhořet a pak otevřu troubu, aby část tepla proudila i z trouby. Přestože klapka není v poloze na pečení, i tak je trouba dost teplá a jde z ní nějaké teplo. Od někoho jsem to pochytil, zdá se mi to dobré, ale možná se kamna rychleji zanesou, nevím.

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, běžné se to dělá. Zvětšíš tím plochu, která ti místnost vyhřívá. Můžeš ji nechat klidně otevřenou už když zatápíš.

Další odpovědi
Ametyst

Dělám to také. Jediné minus bylo, když se utrhl horní pant. Musím teď dávat větší pozor, když je teď nově přivařený. Při zavřené troubě nejsou panty namáhané.