Camy

Je česká pošta povinna vydat cenný balík?

Je česká pošta povinna vydat cenný balík osobě mladší 15ti let,jestliže předloží výzvu k vyzvednutí zásilky? Nebo balík musí převzít zákonný zástupce?

Nejlepší odpověď
brillant

Ne, balík musí převzít zákonný zástupce.

Další odpovědi
Bedy

Pokud je balík určen osobě mladší 15let, tak stačí aby předložil výzvu a svůj průkaz totožnosti, například platný cestovní pas. Měli by mu to vydat.

radce

Výzva nestačí, pošta potřebuje platný průkaz totožnosti adresáta k vydání jakékoli zásilky na poštovní pobočce !

hanulka11

zásilku nebo poštovní poukázku může podnik vydat jen osobě, které je alespoň 15 let, nebo které byl již vydán občanský průkaz.

Za adresáta, který vzhledem ke svému věku nesplňuje výše uvedenou podmínku, může poštovní zásilku nebo poštovní poukázku převzít jeden z jeho rodičů, případně jiný zákonný zástupce.