Rokio

Je běžná kastrace u slepic, nebo spíše dochází k oddělení kohoutů od slepic?

Jsou slepice ve velkochovech vykastrované, nebo tuto proceduru nepodstupují?

Nejlepší odpověď
Arne1

Nesmysl. Jestli mají snášet vajička, nemůžou být kastrované.

Další odpovědi
Drap

Slepice se nekastrují. U nás se v podstatě nekastrují ani kohouti. V některých zemích se sice část kohoutů kastruje, ale děje se to pouze z důvodu kulinářského zážitku.
K oddělení kohoutů od slepic ke samozřejmě ve všech chovech. V malochovech se nechává na hejno jeden kohout z důvodů oplodnění vajec.

annas

Kuřátka ve velkochovech se tzv. sexují. Oddělují se kohoutci od slepiček.

Určování pohlaví kuřat (rozdělování na kohoutky a slepičky) se nazývá sexování kuřat. Jde o jednodenní kuřátka.

http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=sexovat

Takže není třeba kohouty ani slepice nějak kastrovat.
Otázka zde byla, odpovídala jsem na ni, ale odkaz na zdroj je nefunkční.

Mc Merkurion

… a k čemu by jim byly vykastrované slepice?