Malvína

Je Betakaroten lákadlem pro hmyz?

Koupila jsem si dnes mrkvový olej na opalování. Jsem docela v šoku, jak moc posetá hmyzem jsem. Nevím, zda je to olejem jako takovým, mléko je také mastné, aby se na něj hmyz přilepil, ale to se mi nikdy nestalo. Je možné, že jim Betakaroten nějak voní? Máte podobnou zkušenost?

Nejlepší odpověď
xiperio

Zkušenost nemám. ale to co popisujete, tak je možné, že je tam něco, co je přitahuje.

Další odpovědi
paul1

Zkušenost nemám a nic jsem bohužel nenašel. Jen na tomto webu jsem našel zmínku o tom, že mrkev odpuzuje květilku cibulovou, takže pomáhá cibuli a naopak cibule odpuzuje pochmurnatku mrkvovou, takž je výhodné je dávat na záhon spolu.

Zdroj: http://zivot-v-souladu.cz/cs/clan­ky/smisene-zahony-v-prirodni-zahrade?fbclid=I­wAR1PmQAF1xShmY­blb2XuP12skjzxRv_dwYs1gp­TdIKO45VMJaJFsZ54gqwA

annas

Domnívám se,. že ne.

Když vnltřní užití betakarotenu odpuzuje hmyz i klišťata, bude to zřejmě platit i pro vnější použití.

Vyhledávala jsem u otázky, kterou vložil dust jako reakci na vaši.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-by-mel-byt-betakaroten-lakadlem-pro-hmyz-kdyz-jeho-prebytek-napr-spolehlive-odpuzuje-klistata

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.