Avatar uživatele
zuzka.67

Jdou spravit sluchátka když je přestřihnutý celý ten drátek?

Nějak nešikovně se mi povedlo přestřihnout sluchátka takže mám sluchátko a kousek drátku a potom zbytek těch sluchátek .. šlo by to ještě nějak spravit?
Doplňuji:
Tak děkuju moc za odpovědi. sluchátka byly drahé proto se ptám… Jinak bych si koupila nové .Doufám že se to nějak opraví:)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? briketka10 před 4146 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cochee

Nu v každém případě je třeba pájet. Jsou v podstatě tři možnosti: první, buď se ty vodiče spájí přímo v tom střihu a jemně odizolují nějakou izolační páskou, pokud možno, aby moc nebyla vidět a aby nedělala neestetickou „knedlu“ 🙂 toto má ovšem nevýhodu, v místě pájeného spoje přestává být kablík ohebný a rád se zanedlouho opět ulomí. Druhá, pokud je střihnuto blízko sluchátka, rozebrat mušli, odpájet ten pahýlek kablíku a připájet zpět dlouhý zbytek. Třetí možnost je zajít do asiatského obchodu, vyhledat co nejlevnější sluchátka (pozor na jack, i když dneska už je vesměs na sluchátkách jedna velikost), doma odpájet od obou mušlí (které se můžou vyhodit do koše) a kablík přidělat na ta sluchátka, kvůli kterých je tato činnost vyvíjena.
Doplňuji:
Ještě jsem si vzpomněl ad 1, kromě té izolační pásky se dá koupit a použít zvláštní bužírka, která se před pájením navleče na kablík, po pájení se posune na místo (stále je ale nutno odizolovat oba vodiče v kablíku od sebe) a opatrně ohřeje např. zapalovačem, tím se smrští a zůstane na žádaném místě; je to daleko elegantnější než páska

Upravil/a: cochee

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pájo

Záleží také na tom, zda se to vyplatí opravovat. Pokud jsou to nějaká obyčejná, asi bych koupil rovnou nová.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

šikovný kamarád ti je opraví ..
odstraní tu gumičku – bužírku rozřízne, spojí drátky cínem ??,
bude potřebovat pájku jestli to půjde, ale nevím,
jestli jsem popsala správný postup..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

Ano, jestli máš šikovného tátu, měl by to zvládnout, jinak nejspíše do servisu či nějaké opravny.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek