zuzka.67

Jdou spravit sluchátka když je přestřihnutý celý ten drátek?

Nějak nešikovně se mi povedlo přestřihnout sluchátka takže mám sluchátko a kousek drátku a potom zbytek těch sluchátek .. šlo by to ještě nějak spravit?
Doplňuji:
Tak děkuju moc za odpovědi. sluchátka byly drahé proto se ptám… Jinak bych si koupila nové .Doufám že se to nějak opraví:)

Nejlepší odpověď
cochee

Nu v každém případě je třeba pájet. Jsou v podstatě tři možnosti: první, buď se ty vodiče spájí přímo v tom střihu a jemně odizolují nějakou izolační páskou, pokud možno, aby moc nebyla vidět a aby nedělala neestetickou „knedlu“ 🙂 toto má ovšem nevýhodu, v místě pájeného spoje přestává být kablík ohebný a rád se zanedlouho opět ulomí. Druhá, pokud je střihnuto blízko sluchátka, rozebrat mušli, odpájet ten pahýlek kablíku a připájet zpět dlouhý zbytek. Třetí možnost je zajít do asiatského obchodu, vyhledat co nejlevnější sluchátka (pozor na jack, i když dneska už je vesměs na sluchátkách jedna velikost), doma odpájet od obou mušlí (které se můžou vyhodit do koše) a kablík přidělat na ta sluchátka, kvůli kterých je tato činnost vyvíjena.
Doplňuji:
Ještě jsem si vzpomněl ad 1, kromě té izolační pásky se dá koupit a použít zvláštní bužírka, která se před pájením navleče na kablík, po pájení se posune na místo (stále je ale nutno odizolovat oba vodiče v kablíku od sebe) a opatrně ohřeje např. zapalovačem, tím se smrští a zůstane na žádaném místě; je to daleko elegantnější než páska

Další odpovědi
Pájo

Záleží také na tom, zda se to vyplatí opravovat. Pokud jsou to nějaká obyčejná, asi bych koupil rovnou nová.

briketka10

šikovný kamarád ti je opraví ..
odstraní tu gumičku – bužírku rozřízne, spojí drátky cínem ??,
bude potřebovat pájku jestli to půjde, ale nevím,
jestli jsem popsala správný postup..

huxa

Ano, jestli máš šikovného tátu, měl by to zvládnout, jinak nejspíše do servisu či nějaké opravny.