bubukaa

sluchátka..

proč je na sluchátkách peckách l a r, proč je to rozlišené na levé a pravé

Nejlepší odpověď
Hlada

Při dvoukanálovém stereo přenosu se do každého sluchátka přivádí jiný signál, který pak výsledně dělá prostorový dojem. Aby se zachovala původní stranová orientace, jsou sluchátka označena.

Další odpovědi
fg

V dnešní době se rozlišuje zvukový kanál levý a pravý.Neboli stereo.Dalo by se říct, že je naráván dvěma mikráky.Levým a pravým.Je to ke zkvalitnění zvuku

slad08

Ano: Right a Left

kost

Proč?Protože to tak prostě je nohu nebo ruku máš taky levou a pravou

RomanP

Stereofonie, zkráceně stereo, je vícekanálový záznam, přenos a reprodukce zvuku, která má v posluchačích vyvolat prostorový dojem.Proto máte dvě sluchátka označené L = left = levé a R = right = pravé

lexx

pokud posloucháš mono pořad (signál) tak je to jedno, oba hrají stejně