Avatar uživatele
Henry1660

Jdou šlachy vytrénovat (objemově narůst) stejně jako svaly?

Jako třeba na prstech, kde se svaly nenacházejí…

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Anikitos před 2383 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Ne, šlachy vytrénovat nelze.

Svaly prstů:
https://upload­.wikimedia.or­g/wikipedia/com­mons/6/68/Mus­culus_abductor_po­llicis_brevis­.png

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Ne nejdou. Máš to nějaké dopletené. Odkud je informace , že na prstech nejsou svaly?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Na prstech svaly jsou samozřejmě také, jinak bys s nimi nemohl hýbat.

„Šlacha je vazivový provazec připojující sval ke kosti. Úlohou šlachy v těle je přenášet sílu stahujícího se svalu a tím uvést kost do pohybu. Jelikož jsou šlachy v podstatě neaktivní tkání, nemají téměř žádné krevní zásobení.“ (wiki)

Z toho důvodu si myslím, že vytrénovat je nelze, když nemají přísun živin. V období růstu je asi jiné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Smackdown

www.powerball.cz

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Altair-AC

Já dělám isometrický trénink,což je například vydržení v poloze kliku či dřepu či čehokoliv jiného po dobu 18 sekund.Objemove mi nenarostli ,ale jsou na rukou trochu výraznější …Tento trénink rukou a nohou ti zvýší po nějaké delší době rychlost a výdrž .Po delší době .

Upravil/a: Altair-AC

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Henry1660

Drap: vždyť na prstech svaly nejsou, ty končí na dlani a do prstů už nevedou.

před 2383 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Uznávám svůj omyl, máš pravdu – viz obrázek od ivzez. Mně se o tom nepodařilo nic najít, takže to byla jenom moje zdánlivě logická domněnka. Stejně tomu ale nějak nerozumím.

před 2383 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek