Henry1660

Jdou šlachy vytrénovat (objemově narůst) stejně jako svaly?

Jako třeba na prstech, kde se svaly nenacházejí…

Nejlepší odpověď
ivzez

Ne, šlachy vytrénovat nelze.

Svaly prstů:
https://upload­.wikimedia.or­g/wikipedia/com­mons/6/68/Mus­culus_abductor_po­llicis_brevis­.png

Další odpovědi
Drap

Ne nejdou. Máš to nějaké dopletené. Odkud je informace , že na prstech nejsou svaly?

Kepler

Na prstech svaly jsou samozřejmě také, jinak bys s nimi nemohl hýbat.

„Šlacha je vazivový provazec připojující sval ke kosti. Úlohou šlachy v těle je přenášet sílu stahujícího se svalu a tím uvést kost do pohybu. Jelikož jsou šlachy v podstatě neaktivní tkání, nemají téměř žádné krevní zásobení.“ (wiki)

Z toho důvodu si myslím, že vytrénovat je nelze, když nemají přísun živin. V období růstu je asi jiné.

Smackdown

www.powerball.cz

Altair-AC

Já dělám isometrický trénink,což je například vydržení v poloze kliku či dřepu či čehokoliv jiného po dobu 18 sekund.Objemove mi nenarostli ,ale jsou na rukou trochu výraznější …Tento trénink rukou a nohou ti zvýší po nějaké delší době rychlost a výdrž .Po delší době .

Henry1660

Drap: vždyť na prstech svaly nejsou, ty končí na dlani a do prstů už nevedou.

Kepler

Uznávám svůj omyl, máš pravdu – viz obrázek od ivzez. Mně se o tom nepodařilo nic najít, takže to byla jenom moje zdánlivě logická domněnka. Stejně tomu ale nějak nerozumím.