Avatar uživatele
juie

Jakým způsobem vyndaváte klíšťata???

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? bigbít, franku před 4738 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­&q=Kl%C3%AD%C5%A1%C5%A5a­ta&sa=Vyhledat#1268

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Deli

Zvířatům pouze vykroutím – pinzetou nebo elektrikářskou krokosvorkou, ale radši předcházím použitím protiklíšťového obojku u psa a „kapky“ pro kočku.
Člověku – dezinfekce, opatrně vytočit, dezinfekce, kontrola místa kousnutí po pár dnech, když se mi to nezdá, jdu k lékaři.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Vyndavám klíšťata elektrikářskou krokosvorkou. Neznám snazší a pohodlnější způsob.

Pokud klíště kousne někoho z rodiny. Zasílám klíště do laboratoře v Č.B. k určení infekčnosti klíštěte hlavně na boreliozu ( na encefaliditu jsme očkovaní).
Sice se za to platí, ale mám jistotu a v případě pozitivního nálezu léčba může začít okamžitě. Dalším onemocněním které přenášejí klíťata a rychle se rozšiřuje je ehrlichióza, stejně nebezpečná jako borelióza.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Zakoupil jsem si takové to plastové udělátko. Je to vlastně háček s výřezem a jde to s ním perfektně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Koupila jsem takovou pinzetku,tou to jde dobře,vždycky ale musíme u toho našeho rafíka být dva.Jeden drží-druhý vyndavá,teď když jí jen zmerčí,tak maže pod postel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Neizolovaným krokodýlkem, který jsem upravil tak, aby mezi čelistmi na konci byla mezera asi 0,3 mm. Mám tak jistotu, že ho nepřetrhnu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Katusa

U sebe zakápnu jodisolem, a niveou nebo jiným mastným krémem na tampónku vytočím… U psa zamáznu sádlem a vykejklám pinzetou.....potom spláchnu do záchodu (kamna nemám a pálit na sporáku je prý dost nebezpečné)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ar

Můžu doporučit použít klasickou verzatilku.Když už naše čubiny nebo kočky nějaké to klíště chytnou, při použití verzatliky je to úplně jednoduché vyndávání. Kdysi mi to doporučil starší zvěrolékař a měl „recht“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lenkalenka99

zvířatů-jenom pinzetkou a nebo elektrikářksko krokosvorkou
lidem-dezinfekce,olej a poto vykroutím a mezi nehty zmáčknu aby se klíště už nikam nedostalo a zase nezačalo nasávat krev.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tomas juran

vytočit mídlem.to je nejjednoduší řešení☻

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek