juie

Jakým způsobem vyndaváte klíšťata???

Nejlepší odpověď
annas

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­&q=Kl%C3%AD%C5%A1%C5%A5a­ta&sa=Vyhledat#1268

Další odpovědi
Deli

Zvířatům pouze vykroutím – pinzetou nebo elektrikářskou krokosvorkou, ale radši předcházím použitím protiklíšťového obojku u psa a „kapky“ pro kočku.
Člověku – dezinfekce, opatrně vytočit, dezinfekce, kontrola místa kousnutí po pár dnech, když se mi to nezdá, jdu k lékaři.

mosoj

Vyndavám klíšťata elektrikářskou krokosvorkou. Neznám snazší a pohodlnější způsob.

Pokud klíště kousne někoho z rodiny. Zasílám klíště do laboratoře v Č.B. k určení infekčnosti klíštěte hlavně na boreliozu ( na encefaliditu jsme očkovaní).
Sice se za to platí, ale mám jistotu a v případě pozitivního nálezu léčba může začít okamžitě. Dalším onemocněním které přenášejí klíťata a rychle se rozšiřuje je ehrlichióza, stejně nebezpečná jako borelióza.

Drap

Zakoupil jsem si takové to plastové udělátko. Je to vlastně háček s výřezem a jde to s ním perfektně.

anonym

Koupila jsem takovou pinzetku,tou to jde dobře,vždycky ale musíme u toho našeho rafíka být dva.Jeden drží-druhý vyndavá,teď když jí jen zmerčí,tak maže pod postel.

Hlada

Neizolovaným krokodýlkem, který jsem upravil tak, aby mezi čelistmi na konci byla mezera asi 0,3 mm. Mám tak jistotu, že ho nepřetrhnu.

Katusa

U sebe zakápnu jodisolem, a niveou nebo jiným mastným krémem na tampónku vytočím… U psa zamáznu sádlem a vykejklám pinzetou.....potom spláchnu do záchodu (kamna nemám a pálit na sporáku je prý dost nebezpečné)

Ar

Můžu doporučit použít klasickou verzatilku.Když už naše čubiny nebo kočky nějaké to klíště chytnou, při použití verzatliky je to úplně jednoduché vyndávání. Kdysi mi to doporučil starší zvěrolékař a měl „recht“

lenkalenka99

zvířatů-jenom pinzetkou a nebo elektrikářksko krokosvorkou
lidem-dezinfekce,olej a poto vykroutím a mezi nehty zmáčknu aby se klíště už nikam nedostalo a zase nezačalo nasávat krev.

tomas juran

vytočit mídlem.to je nejjednoduší řešení☻