Miroslavst

Jakým způsobem se dá dohledat a případně sestřelit?

Je možné třeba vrtulníkem nebo jiným letadlem hledat a případně sestřelit?

Nebo jak by se to dalo řešit?

http://www.no­vinky.cz/krimi/229774-nad-boleslavi-uletla-reklamni-vzducholod-muze-ohrozit-letadla.html

Nejlepší odpověď
Terryle

Jde asi o to, jak je to velký, teoreticky by ji pak mohli vidět na primárním radaru (co snímá čistě odraz objektu). Jinak vizuálně – kdo uvidí a nahlásí vzducholoď, ten dostane odměnu :) A pak na ni normálně poslat gripen, ať má aspoň konečně ostrý nasazení… :)

Další odpovědi
venkovan

Metodický postup jak sestřelit vzdušné plavidlo lehčí než vzduch je popsán a názorně ukázán ve vzdělávacím filmu „Adéla ještě nevečeřela“.

Miroslavst

S tím grypenem dobrý. Alespoň budou mít možnost je pořádně vyzkoušet. :D

Terryle

no přesně…zatím se kluci vždycky jen zdálky koukali na podezřelý civily. A kdyby se jim nechtělo střílet (střela by mohla vzducholodí profičet a kdoví, kam by doletěla a co ještě cestou trefila), můžou ji nabodnout na tu tyč na čumáku… beztak je k tomu určená :)))
http://www.rcte­am.cz/archiv/gri­pen_003acr.jpg