Jakým způsobem lze odstranit chrápaní?

Jakým způsobem lze odstranit chrápaní? Manžel v noci chrápe jak „motorová pila“ a mě to velmi obtěžuje.

Nejlepší odpověď
Lencis

No tak na internetu se toho dá najít hodně, že… ale z osobní zkušensti mohu říci že v podstatě nic z toho nefunguje.

ad Dandi
Operace je super, ale neudělají ji jen tak někomu. Nejdřív se musí absolvovat řada vyšetření včetně spánkové laboratoře… což tedy můj manžel odmítl.

ad Alenka
Máme opravdu vše vyzkoušeno. Navíc ještě i tzv. antichrapin, také sprej do krku, žabka na nos, náplasti na nos, a dokonce i speciální „hodinky“ na zápěstí, které při hluku vysílají slabé elektro impulzy… to tedy fungovalo, ale jen pár nocí, pak si i na to manžel zvyknul a byli jsme tam kde jsme byli.

Jediné co doopravdy funguje jsou špunty do uší… samozřejmě pro vás !

Pokud by měl manžel snahu … bylo by dobrý kdyby zhubnul (tedy tohle nám radil doktor), můj manžel rozhodně není tlustý, ale hold nějaké to kilo nahoře má a prý zhubnutí by mohlo pomoci.

Držím palce a přeju vám ať neskončíte u oddělených ložnic… protože popravdě řečeno já už k tomu občas nemám daleko :-p

Další odpovědi
Dandi

Doporučuji laserové odstranění:
Laserové odstranění chrápání se provádí v lokální anestezii nebo tzv. analgosedaci (celkové uspání pacienta), jeho průběh je klidný, zákrok je hotov během 10 minut. Běžně klientům nabízíme lokální znecitlivění. Při samotném zákroku klient cítí mírné teplo, až lehkou palčivost. (Celá operace je nepříjemná, protože jde o zákrok v krku a také kvůli kouři během zákroku.) Pooperační průběh kontrastuje s pohodovým průběhem operace: 2–3 den po operaci začíná bolest v krku (klienti ji přirovnávají k angíně), pak bolest v krku při polykání vrcholí 10–12 den po operaci. Pokud je potřeba, lékař může předepsat analgetika a antibiotika. Po odeznění příznaků 10–15 % klientů říká, že to nic nebylo, 60–70 % přirovnává pozákrokový stav k těžší angíně (zbytek hovoří o velkých obtížích).

Zdroj: http://zdravi­.doktorka.cz/ko­nec-chrapani-cechach/

alenka901

Ronfnyl nosni sprej proti chrapani
http://lekarna­.bonella.cz/zbo­zi/ronfnyl-nosni-sprej-proti-chrapani-10ml-11586?idkatego­rie=305&idvyrob­ce=-1

ADENOL KAPKY PROTI CHRAPANI
http://lekarna­modrahvezda.cz/zbo­zi/adenol-kapky-proti-chrapani-1720?idvyrobce=_KUR

Polštář proti chrápání Sweet Dream
http://ostatni­.prirodni-leciva.cz/polstar-proti-chrapani-sweet-dream/d-41943/

Attack-design

at zkusí jít na operaci, jinak se prodávájí takové nálepky na nos a opravdu fungují

zvonko

asi ten lek. zakrok, nebo dve loznice.

tommisa

Je to jednoduché, použivejte špunty proti chrápání od firmy Macks, já je kupuju v e-shopu www.komasport.cz . Opravdu to funguje

miškab

Používám je denně, mohu jen doporučit

tommisa

Je to jednoduché, použivejte špunty proti chrápání od firmy Macks, já je kupuju v e-shopu www.komasport.cz . Opravdu to funguje