Avatar uživatele
Millisek

Jakým způsobem by jste řešili nespavost, když bych se nechtěla pouštět do něčeho na čem si můžu vytvořit závislost?

Zajímavá 0 před 417 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
paul1

Já, když nemohu usnout, tak používám toto:
Lehnu si polohy ve které převážně spím (na boku). Potom se soustředím na dýchání do břicha, ostatní myšlenky zaženu. Zhluboka dýchám, myslím jen na to (na dýchání) a usnu, ani nevím jak.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Osvědčené jsou byliny. Kupříkladu kozlík lékařský, meduňka lékařská, levandule lékařská, třezalka tečkovaná a mnoho dalších, ovšem vypsané „kvarteto“ je základ! Možno střídat, a zkoušet. Pro spánek je dále velice dobrý dostatek pohybu. Těško usnout, není-li člověk vyčerpaný/una­vený 🤷‍♂️

(Zaměř se na přídavná jména/názvy u bylin, klidně se na ně spolehni a v neposlední řadě si važ toho, že je můžeš svobodně vnímat jako „lékařské“, neboť osobně jsem přesvědčen, že i tato nám brzy zakáže některá z nových regulací EU- důvody jsou zřejmé, škoda písmenek.) 🙏

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
agentpv

nespat ani minutu před den – já když usnu byť na minutku přes den, mám v noci problém.

A nepředávkovala jsi se přes den: něčím na „povzbuzení a soustředění mimo kávu, která ti teda vůbec nepomáhá?“ viz další tvá otázka?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Disraeli

Nedávno jsem tu odpovídal na docela podobnou otázku, tak sem jen hodím odkaz, protože bych se stejně víceméně jen opakoval:
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/existujou-nejake-tipy-na-to-jak-lepe-spat-a-co-delat-pred-spanim-aby-se-mi-lepe-spalo-2

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
da ny

Na toto téma je v archivu mnoho otázek, odpovědí i rad.

Avatar uživatele
zjentek

Po ovoci a zelenině dojde i na byliny a nepomůže plakat. 🙏 Aleluja

Avatar uživatele
zjentek

…Čímž nepredikuji nic menšího než zlou předtuchu (a vnímaví jistě dají zapravdu), že v budoucnu nebudeš společensky ani korektní ani vhodná a ani žádoucí, pokud se budeš zdárně vyhýbat vytváření závislostí na medikamentech. Situaci snad zachrání AI. Buďto přijde závislost, anebo AI. Možná obojí. Každopádně ZÁVISLOSTI + AI, toť neskrývaný plán/touha nejbohatších (chápej jako nejmocnějších) špiček světa, s jehož prezentací si nelámou hlavu již dnes a za mzdu otrocky pracující většina jim již dnes povětšinou tleská, div že si dlaně nerozdrtí. 🙏 Haré Krišna

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví