Millisek

Jakým způsobem by jste řešili nespavost, když bych se nechtěla pouštět do něčeho na čem si můžu vytvořit závislost?

Odpovědi
paul1

Já, když nemohu usnout, tak používám toto:
Lehnu si polohy ve které převážně spím (na boku). Potom se soustředím na dýchání do břicha, ostatní myšlenky zaženu. Zhluboka dýchám, myslím jen na to (na dýchání) a usnu, ani nevím jak.

zjentek

Osvědčené jsou byliny. Kupříkladu kozlík lékařský, meduňka lékařská, levandule lékařská, třezalka tečkovaná a mnoho dalších, ovšem vypsané „kvarteto“ je základ! Možno střídat, a zkoušet. Pro spánek je dále velice dobrý dostatek pohybu. Těško usnout, není-li člověk vyčerpaný/una­vený 🤷‍♂️

(Zaměř se na přídavná jména/názvy u bylin, klidně se na ně spolehni a v neposlední řadě si važ toho, že je můžeš svobodně vnímat jako „lékařské“, neboť osobně jsem přesvědčen, že i tato nám brzy zakáže některá z nových regulací EU- důvody jsou zřejmé, škoda písmenek.) 🙏

agentpv

nespat ani minutu před den – já když usnu byť na minutku přes den, mám v noci problém.

A nepředávkovala jsi se přes den: něčím na „povzbuzení a soustředění mimo kávu, která ti teda vůbec nepomáhá?“ viz další tvá otázka?

Disraeli

Nedávno jsem tu odpovídal na docela podobnou otázku, tak sem jen hodím odkaz, protože bych se stejně víceméně jen opakoval:
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/existujou-nejake-tipy-na-to-jak-lepe-spat-a-co-delat-pred-spanim-aby-se-mi-lepe-spalo-2

da ny

Na toto téma je v archivu mnoho otázek, odpovědí i rad.

zjentek

Po ovoci a zelenině dojde i na byliny a nepomůže plakat. 🙏 Aleluja

zjentek

…Čímž nepredikuji nic menšího než zlou předtuchu (a vnímaví jistě dají zapravdu), že v budoucnu nebudeš společensky ani korektní ani vhodná a ani žádoucí, pokud se budeš zdárně vyhýbat vytváření závislostí na medikamentech. Situaci snad zachrání AI. Buďto přijde závislost, anebo AI. Možná obojí. Každopádně ZÁVISLOSTI + AI, toť neskrývaný plán/touha nejbohatších (chápej jako nejmocnějších) špiček světa, s jehož prezentací si nelámou hlavu již dnes a za mzdu otrocky pracující většina jim již dnes povětšinou tleská, div že si dlaně nerozdrtí. 🙏 Haré Krišna