Jaký váhový přírůstek v těhotenství je „tak akorát“?

Nejlepší odpověď
Lencis

Je to velice individulální. Průměrný váhový přírůstek se pohybuje od 10 do 12 kg. Můžete však přibrat více nebo méně. Ani přírůstek 20kg není vyjímnkou a nemusí jít o to že se maminka přejídá… záleží na dispozicích, na velikosti plodu, na tom jestli vám netákají končetiny a zadržujete vodu… takže pozor na nějaké diety v návalu hysterie, že přibýváte třeba moc 😉

Na odkaze dole je kalkulačka která vám po zadání určitých parametrů vypočte cca váš váhový přírustek.

Zdroj: http://www.ba­byweb.cz/Prirus­tek-hmotnosti.aspx

Další odpovědi
Attack-design

v česku je průměr 13 kg
http://alexan­dr.bartak.cz/clan­ky1/vyziva.html

alenka901

Během těhotenství je zpravidla váhový přírůstek od 6-ti do 11-ti kilogramů.
I když žena čeká dvojčata měl by být váhový přírůstek v tomto rozmezí, neboť každé z dětí váží méně než dítě, které vyrůstá v bříšku samo. V prvních třech měsících by žena neměla přibírat vůbec, ve druhé třetině až 4kg a ve třetí části těhotenství mezi šesti až osmi kilogramy.

Váhový přírůstek, který činí více než 20Kg je známkou toho, že se žena v těhotenství přejídá anebo má špatné stravovací návyky. Také naopak při váhovém nárůstu méně než 7,5kg může být známkou nějakého onemocnění těhotné ženy, podvýživy nebo špatným vývojem zárodku.

Dandi

Od 6kg do 12kg. Je to hodně individuální.

norek

tak nejmin 7kilo nejvic 15kg