luckykubrt

Jaký typ lidí byste si přáli kolem sebe mít?

Spravedlivé a laskavé lidi, kterým můžete důvěřovat, nebo podlé a nepoctivé ničemy?
Anketa nemá jinou odpověď, takže případně pište do diskuse, ale myslím, že jsem dal všechny možnosti.

Nejlepší odpověď
led

Mám rád lidi, kteří lžou druhým do očí

U nich má človek istotu, že klamú. Horší je človek vydávajúci sa za slušného. Tu nehovorím o ľuďoch vo svojom vnútri slušných.
K odpovedi som mohla použiť ktorúkoľvek bezcennú vami predpísanú formulku.

Ak chcete spoznať ľudí a pravdu, dajte im možnosť v odpovedi vyjadriť svoj názor v „jiné možnosti“, nielen predpísané odpovede s prípadným dodatkom, alebo poslať ich do pozadia (do diskusie) ako niekoho, koho nechcete počuť. Hlas ľudu, hlas Boží.

Dodatok:
Nie je pravda, že anketa nemá inú odpoveď, než vami povolenú (tomu sa hovorí diktátorstvo), pretože v nasledujúcej časti vzápätí dávate možnosť sa inak vyjadriť k vašej otázke do diskusie. Vaše odvolávanie sa na Božie slová a náuky svätcov je demagogické, mylné a hlavne zavádzajúce. Ich slová cieľavedome a škodlivo vytrhávate z kontextu situácie, v ktorej boli použité. V stredoveku by ste za toto boli prinajmenšom vyobcovaný z cirkve

Další odpovědi
Kepler

Raději ty slušné

To je snad zbytečná otázka, ne? Co se týče sousedů, tak ideální by byli slepí, hluší, němí.

zjentek

Žádné (jsem samotářský typ)

.., ale někdy bych tuze rád jen tak na někoho mluvil, abych cítil ten naivní, nitro utišující pocit, že myšlenky proudící skrze slova mají po čas mé existence nějaký smysl či snad vliv na cokoliv… ;o

Drap

Je mi to jedno

Chybí jiná možnost. Určitě bych nechtěl mít kolem sebe lidi, kteří nejsou schopni ani pořádně vytvořit takovouto jednoduchou anketu.

marci1

Raději ty slušné

Hlavně příjemné a sympatické, poctivé, vychované, ty kteří mě mají rádi a mají smysl pro humor. 🙂
Ne ty, kteří jen lžou, podvádí, dokáží ostatní manipulovat, ponižovat a urážet.:-((

mosoj

Jak přál!!! Já slušné lidi kolem sebe mám.

Drap

Chování lidí neni černobílé ani svět neni černobílý. Záleží i na situaci. Jinými lidmi chci být obklopen když se bavím, jinými když něco vyrábím a sám chci být když něco čtu, nebo něco studuji. Toto Jehova nezná?

luckykubrt

Jistě, svět je barevný. 🙂 Ale tady jde o společnost ve které žijeme. Pro Jehovu jsou lidé buď dobří, kteří dodržují jeho spravedlivá měřítka nebo špatní, kteří je nedodržují. Samozřejmě, že můžeš být sám i když jsi obklopený různými lidmi, ale nikdo ti nevěnuje pozornost. Ale na to jsem se neptal. 😉

luckykubrt

Drape: A jaká jiná možnost ti tam ještě chybí ? :o Napsal jsem, když máš jinou možnost napiš do diskuze. 😉

luckykubrt

Kepler: Zbytečná otázka to není, protože v tomto světě je spíše náklonnost k těm ničemným a slušní lidé jsou pro druhé trnem v oku. Lidé říkají, že mají rádi slušné lidi, ale nechávají se obklopovat nepoctivci. Tak se právě ptám jak to je. Ale pochybuji, že i ten největší nepoctivec dá hlas tomu, že by byl rád obklopen lidmi, kteří mu lžou do očí.

Kepler

Já to vidím spíše takto: vrána k vráně sedá. No a když je slušňák obklopen hajzlíky, tak za to nejspíš nemůže.

luckykubrt

No jak vidno spletl jsem se. Led by byl ten člověk, který by byl rád obklopen lháři. Jenže Bůh Jehova lhaní nenávidí. Ti, kteří lžou jsou pro Něho služebníci ďábla. No a sám Ježíš předpověděl, že bude široká cesta po které půjde mnoho lidí, kteří si můžou dělat co chtějí. Tahle cesta však nikam nevede, je to slepá ulička do propasti. Apoštol Jan pak napsal, že celý svět je v moci toho ničemného. Ono to může být i naopak, že ten největší padouch si hraje na slušňáka a nikdy nevíš, kdo tě v životě podrazí. ☹

led

Čítajte poriadne a nevytrhávajte odpoveď z kontexu.
K odpovedi som mohla použiť ktorúkoľvek bezcennú predpísanú formulku

Ak chcete spoznať ľudí a pravdu, dajte im možnosť v odpovedi vyjadriť svoj názor v „jiné možnosti“, nielen predpísané odpovede s prípadným dodatkom, alebo poslať ich do pozadia (do diskusie) ako niekoho, koho nechcete počuť. Hlas ľudu, hlas Boží.

luckykubrt

Demagogická je církev, ne já. Dal jsem čtyři možnosti: sám, se slušnými, s ničemnými a je mi to jedno (neboli slušní i ničemní) takže jsem vyčerpal všechny možnosti. Jestliže panuje ničemný, lid vzdychá. Není pravda, že všechno, co lidé hlásají Bůh chce. Až přijde dělení chtěl bych být mezi těmi slušnými a ne lháři… tak to mám nastavené já. 😉 Pokud by existovala patá možnost mohl ji napsat sem, ale ani vy ani Drap mi žádnou jinou alternativu (krom toho, že by to zkombinoval podle prostředí) nenabídl. Diktátorsky tady akorát vystupujete vy, když si uzurpujete „jinou možnost“ jen aby jste nemuseli nést zodpovědnost za jednu danou možnost. V této anketě nejde o žádnou manipulaci někoho utlačovat stranou, tak se laskavě uklidněte.

led

"A keď sa modlíte, nebuďte ako pokrytci, ktorí sa radi postojačky modlievajú v synagógach a na rohoch ulíc, aby ich ľudia videli. " Evanjelium podľa Matúša