Jantar2

Jaký si mám pořídit trezor, aby byl opravdu „bezpečný“?

Chtěl bych jen malý trezor na hotovost a případně šperky, ale bojím se že si vyberu nějaký šmej jako tyto: http://www.stre­am.cz/adost/10003120-trezory-ktere-otevre-i-dite
Doplňuji:
Samozřejmě za něj nechci vyhodit majland stačí opravdu maličký

Nejlepší odpověď
zzzzz

Jsem v šoku:-((

Tady to by mělo být zakázáno prodávat, je to nebezpečný výrobek, už jen představa, že si do toho někdo uloží zbraň je nebezpečná:-(((

Trezor kvalitní je opravdu drahý, je potřeba zvážit jestli se ti jeho pořízení vyplatí, nebo jestli je lepší platit si schránku v bance. Za malý kvalitní trezor počítej částku od 20tis nahoru. Lepší je nechanický než ten elektronický.

Další odpovědi
anonym

  1. mechanický (ne s elektronickým zámkem)
  2. s kvalitním zámkem (základním vodítkem může být dlouhý a tenký asymetrický klíč)
  3. z kvalitního materiálu
  4. pokud možno zabudovatelný do zdi/podlahy (kvalitní trezor je ti na prd, když ti jej odnesou)

___
Takový trezor/ek nekoupíš v super/hyper – obrať se na slušného zámečníka v okolí, minimálně ti poradí (a součástí koupě trezoru bývá i jeho zabudování – nebo minimálně pokyny k zabudování).

setapouch

To záleží na hodnotách, která má chránit, a před čím. Bez toho nelze poradit – někomu stačí hrneček, na některé hodnoty zákon nebo pojišťovny vyžadují určitou bezpečnostní třídu.
Doplňuji:
A dál ještě jestli má být nábytkový, volně stojící, do zdi, do země…

setapouch

Volne stojici pouzivaji kotveni do zeme/zdi.