KdoSiOdJinud

Jaký programovací jazyk zvolit?

Rozhoduji se mezi C++ (univerzálnost) a JAVA (lákají mě telefony) – nevím jestli náhodou z C++ nejde kompilovat nějakým způsobem *.jar taky, proto se ptám. Co bych si měl vybrat?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Jediné čemu rozumím v této otázce je ten jar. To používá manželka na nádobí. :D:D

Další odpovědi
Chronos

Toto je důvod věčných flamů v hackerských serverech.
Jde o to, co chcete programovat.Píšete, že vás lákají telefony a dáváte to do souvislosti s JAVou. Takže Vám jde nejspíš o hry. V tom případě si musíte uvědomit, že bez embeded nástroje se jakákoli aplikace psaná v JAVě v mobilních telefonech nedá rozchodit, takže v podstatě telefony vždy potřebují nějakou berličku k tomu, aby aplikace fungovaly.Což je komplikace. Pokud se týká C++, pak není problém programovat embeded zařízení a v podstatě cokoli dalšího. Jen na low level bych asi použil spíš asm nebo C. Jinak, jakýkoli jazyk, vyjma scriptovacích, můžete úspěšně použít na programování aplikací pro telefony. Opět to ovšem závisí na tom, co chcete dělat. Vaše otázka je příliš obecná, než aby se dala nějak použitelně zodpovědět. Obecně ale platí, že je výhodnější naučit se víc programovacích jazyků, ovšem co možná nejdokonaleji.

Chronos

Tomas P

Ahoj,
pokud si vybiras mezi C a Javou. Doporucil bych ti Javu. Jeji vyhoda tkvi predevsim v cistem kodu a velike robusnosti. Java take urcitym spusobem vychazi z C++ a reaguje na jeho nedostatky.