plebs

Jaký může dostat pachatel trest za vyhrožování premiérovi zabitím?

Lukáš Bradáček zaslal premiéru do e-mailové schránky nebezpečnou zprávu.
Ex starosta Jesenice Lang uvedl na Facbooku, Zeman je druhý Hitler a je třeba jej podřezat jako sviňu po podané žalobě Nejvyšší soud žalobu zamítl a vrátil k přestupkovému řízení.
U premiéra se jednalo pouze o e-mailovou schránku u presidenta uvedeno na sociální síti. Podle mého odhadu to může být také jenom přestupek.

Odpovědi
Pepa25

O vině a trestu může rozhodnout pouze soud po prostudování celého spisu a zohlednění všech důkazů.
Mezi případy může být daleko víc rozdílů, než se zdá. Také nesouhlasím, že šlo „jen“ o email – naopak tato výhrůžka byla adresná.

Justin1

To určí soud. Přihlédne k případné trestní minulosti pachatele a také k tomu, že za trestný čin spáchaný v době nouzového stavu může být uložen vyšší trest.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.