Avatar uživatele
plebs

Jaký mít správný názor na civilní obětí Palestinců převážně žen a dětí kterých je již 21 tisíc?

Ponechme stranou dlouhodobý spor na Středním východě, většina českých politiků a médií je na straně Izraele a odhadem podle diskuzí 80% českého národa.
Je to kolektivní vina či nikoliv Hamás byl většinově zvolen, neb může občan mít jiný veřejný názor aby nebyl šváb, dezolát nebo v hledáčku Policie.
Další starý štamgast má názor, podívej ptáku v roce 1948 dvě třetiny národa provolávalo slávu KSČ a Sovětskému svazu nastala i když menší ale krutá padesátá léta a 40 let direktu z Moskvy. U našich nejlepších přátel v USA můžeš vyslovit veřejně jakýkoliv názor a nejsi stíhán.

Zajímavá 0 před 128 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Ametyst

Hamás vyhrál volby někdy v roce 2005, a sám je potom zrušil. Co kdyby pak nevyhrál…Od té doby volby nebyly a Hamás terorizuje vlastní obyvatelstvo. Tyhle lidi živí odmalička nenávist a touha po smrti.
Izrael 100× varuje předtím, než v Gaze zaútočí- rozesílá letáky, informuje. Takhle fakt nevypadá terorismus. Izrael bojuje o přežití, a kecy o příměří by vedly jen ke zničení Izraele. Jsem zhnusená z toho celosvětového antisemitismu. Židovští studenti na univerzitách v západních "demokratických' zemích se bojí o život, jsou zabarikádovaní, a Arabové jim vyhrožují smrtí. Tak vypadají kampusy v USA nebo v Austrálii. Protože je Západ zamuslimený a bojí se těch hrdlořezů, nedělá nic.
Je opravdu alarmující, jak se rychle zapomnělo na odvlečení rukojmích, a zajímají už snad jen Izrael. Zbytek světa vzlyká za Gazu.

Upravil/a: Ametyst

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Máš svou hlavu, tak nepapouškuj a udělej si svůj názor.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Disraeli

Že jakékoliv civilní oběti, represe, utlačování,.. nejsou správné.
Že Hamás jsou teroristé, ale Hamás není Palestina, která je plná normálních a nevinných lidí.
A že Izrael není svatý. Mimo tuto válku (za kterou si může sám Hamás), má za sebou plno zvěrstev.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
plebs

Ametyst vezmeme konflikt z jiného úhlu USA a ČR hájí stoprocentní postoj za Izraelem, OSN jiný názor, USA studenti jiný názor dále je také jiná politika EU ohledně migrantů.
A nyní 24 letý student který před třemi lety prošel kladně zdravotní prohlídkou složil výborně testy na získání zbraní, byl vynikající student a přednášel pro mladší. Pravděpodobně nebyl cvok a jak asi hodnotil rozdílnou politiku bombardování civilistů převážně žen a dětí.
Jak to měl porovnávat v hlavě rozdílné názory student který měl pistole Bereta, Glock47, Sig Sauer, Glock45, opakovačku Savage110, brokovnici Gurdian, útočná puška AR-15 a samopal Škorpion, položme si otázku zastřelil také dítě.
Napadení UA Ruskem je zcela jasné většina států i politiků odsuzuje agresi RF její následky obětí UA i civilistů

Avatar uživatele
Ametyst

Už dva týdny po zahájení izraelského bombardování cílů Hamásu v Pásmu Gazy obnovil kritiku Izraele generální tajemník António Guterres, který prohlásil, že „k masakru nedošlo jen tak zničehonic“; naznačil tak, že byl oprávněný, a tím ho legitimizoval.

OSN ani jedinkrát neodsoudila Hamás za to, že používá civilisty jako lidské štíty a odpaluje rakety z nemocnic, škol, mešit i budov OSN a má pod těmito civilními objekty útočné tunely a zbraně. Ani slovem nekritizovala, že členové Hamásu kradou humanitární pomoc pro civilisty v Pásmu Gazy. Nikdy nekomentovala hrůzné podmínky izraelských rukojmích, které propuštění lidé popsali. Zato však kritizovala izraelské zaplavování tunelů Hamásu mořskou vodou, což prý podle ní bude mít ekologické následky; když to však v roce 2013 dělal Egypt, který do nich čerpal dokonce vodu odpadní, OSN mlčela jako hrob,

Když Izrael evakuoval Gazany, aby je ochránil před bombardováním, OSN to odsoudila jako „nucené vysídlování“. Ostře Izrael kritizuje i za bombardování sanitek v Gaze, ale vůbec jí nevadí, že je Hamás používá jako taxíky a přepravuje v nich zbraně. K obvinění Izraele z nedostatečné humanitární pomoci Gazanům, což prý „vyvolává hladomor“, pocítil nutnost se vyjádřit i izraelský prezident Jicchak Herzog; upozornil, že pomoci je dostatek, ale OSN ji neumí dost rychle odbavovat, a kdyby „dělala svou práci“, mohlo by kamionů do Gazy vjíždět třikrát víc než v současnosti.

OSN mlčela i po zveřejnění přiznání Ahmada Kahlúta, ředitele Nemocnice Kamála Adwána v Pásmu Gazy, že je brigádním generálem Hamásu a teroristé měli v nemocnici velitelství. Bez povšimnutí nechala i prohlášení Hamásu, že hodlá masakr Izraelců ze 7. října opakovat.

OSN také ani jednou od roku 2006 neodsoudila porušování své vlastní Rezoluce č. 1701, která nařizuje libanonskému hnutí Hizballáh odzbrojení a stažení za řeku Lítání. OSN nevadí ani to, že její mírové jednotky UNIFIL neplní v Libanonu svou funkci. Hizballáh denně ostřeluje Izrael u společných hranic, dokonce i z těsné blízkosti pozic UNIFILu, ale OSN i její „mírotvorci“ dělají, že nic nevidí.

OSN neodsoudila ani současné ostřelování Izraele ze Sýrie nebo útoky jemenských Hútíů na mezinárodní lodě v Rudém moři, přestože ohrožují mezinárodní dopravu. Neznepokojuje ji ani Írán, který směřuje k jaderné zbrani.

Organizaci UN Women, která má hájit práva žen, trvalo 57 dní, než ji mezinárodní tlak dohnal k odsouzení sexuálního násilí, jehož se teroristé 7. října dopouštěli na izraelských ženách. Její druhá nejvyšší představitelka Sarah Douglas zveřejnila od 7. října 153 protiizra­elských tweetů.

Dětské organizaci UNICEF nevadí, že Hamás využívá děti k přepravě a pokládání výbušnin. Při izraelském výslechu to potvrdil zajatý velitel Hamásu, podle něhož bojovníci posílají výbušniny po dětech, protože „vědí, že Izraelci nebudou na děti střílet“. UNICEF nechal bez povšimnutí i nález dětských sebevražedných vest v Pásmu Gazy. A nikdy neodsoudil sadistické vraždy izraelských dětí 7. října a ani jednou nevyzval Hamás k propuštění těch vězněných.

Guterres se více než 70 dní vyhýbal zhlédnutí záběrů masakru, který si natáčeli sami teroristé, a když ho k tomu Izraelci nakonec přiměli, údajně prohlásil, že „viděl lidské bytosti v té nejhorší podobě“. Přesto dál vyzývá k zastavení bojů, ačkoli předčasné ukončení izraelské operace by Hamásu umožnilo se znovu zorganizovat a opět vraždit Izraelce.

Aby Guterres dosáhl ukončení izraelského bombardování, nedávno dokonce poprvé ve funkci aktivoval článek 99 Charty OSN. V případě ruské invaze na Ukrajinu nebo občanské války v Sýrii to za nutné nepovažoval. Výzva Rady bezpečnosti k ukončení bojů v Gaze neprošla jen díky vetu Spojených států.

Nejantisemitštější organizací OSN je Rada pro lidská práva, která ignoruje jejich porušování v Číně, Afghánistánu, Severní Koreji nebo Íránu, ale demokratický Izrael je jejím speciálním a pravidelným bodem programu. Kritizuje ho za prakticky všechno, upírá mu právo na sebeobranu a obviňuje ho ze zločinů, které nikdy nespáchal.

Přestože Charta OSN požaduje, aby její zaměstnanci byli „charakterní, nezávislí a nestranní“, mnozí jsou otevření antisemité. Například „zvláštní zpravodajka pro palestinská území“ Francesca Albanese tvrdí, že Izrael „páchá genocidu, jakou prováděli nacisté“, že Ameriku „řídí židovská lobby“ nebo že „Hamás má právo se bránit“, a masakr ze sedmého října označila za „reakci na izraelskou agresi“.

Samostatnou kapitolou je Úřad OSN pro palestinské uprchlíky, který si počíná jako propagační oddělení Hamásu. Zaměstnává a z mezinárodních peněz platí Palestince, kteří Hamás otevřeně obdivují. Dokonce učí ve školách OSN, kde vychovávají děti k nenávisti a ozbrojenému boji proti Izraeli a glorifikují teroristy. Nezávislá kontrolní organizace UN Watch od roku 2015 zjistila 150 zaměstnanců, kteří veřejně podporují antisemitismus a terorismus. Řada jich veřejně oslavovala i masakr Hamásu ze sedmého října. Tento úřad je tak jeho spoluviníkem – nevládní mezinárodní skupina IMPACT-SE prokázala, že se ho zúčastnilo i sto absolventů škol OSN.

Předpojatosti OSN proti Izraeli si všímá stále víc mezinárodních médií. „Organizaci spojených národů už nezbývá příliš velká důvěryhodnost,“ napsal nedávno americký deník Wall Street Journal. Členské země to však přehlížejí, dál jí finančně přispívají a její politizace jim očividně nevadí. Pokud má mít OSN nějaký smysl, musí projít zásadní reformou, která zajistí, aby se všem zemím světa měřilo stejným metrem a aby její zaměstnanci byli nestranní. OSN neplní své poslání a nepodporuje mír a už vůbec ne spravedlnost, jak má. Protiizraelská politika se v OSN vymkla kontrole a ničí smysl existence této organizace.

Nový příspěvek