JarkaHor

Jaký materiál je vhodný pro ekzematiky, aby nedráždil pokožku ?

Odpovědi
marci1

Nejlepší volbou je čistá bílá bavlna, případně materiály určené přímo pro atopiky. 🙂
Je nutno vyhýbat se „kousavému“ a těsnému oblečení, které nenechá pokožku volně dýchat a přispívá ke svědění. Dále také umělým materiálům s příměsí akrylu, polyesteru, nylonu, rayonu a spandexových nebo modakrylových vláken. ☹

Millisek

Jak už se tu píše, tak bio bavlna je nejlepší. Ta pokožku nedráždí.

Vercule

Mám výbornou zkušenost s bio bavlnou. Dcerce kupuju oblečení jenom z ní, protože se mi osvědčilo, že jí pokožku nedráždí. Naštěstí jsem si našla i obchod, kde šijí jenom z bio bavlny, a to Tamaiti.

Michálek1245

Pokud trpíte na ekzémy a celkově prostě na kožní onemocnění, tak je podle mě super věc biobavlna oblečení. Je jemné, příjemné a hlavně hypoalergenní. :) Já sám ho používám a prostě mi přijde, že na kůži je to fakt top. Nicméně je potřeba fakt vybírat a zkoušet. Každému sedí něco jiného. :)