Rose Evansov

Jaký máte názor na postupné rušení Tik Toku?

Ve světě se začíná pomalu, ale jistě rušit Tik Tok, myslíte,že ho zruší i v ČR a jaký na to máte názor?

Nejlepší odpověď
marci1

Největším nebezpečím „Tik-Toku“ je, že ho používají děti, zvláště ve věku 9–10 let. ☹

„V českých a světových médií se o TikToku doposud psalo spíše v souvislosti s nebezpečími, která s sebou nese. Podobná nebezpečí mohou na uživatele čekat takřka na jakékoliv platformě, případ TikToku je však o to náchylnější, že jeho uživateli jsou běžně i děti, kterým je devět či deset let, a to i přesto, že TikTok by měly používat děti minimálně ve věku třinácti let.
Například redakce serveru iDnes.cz měla narazit i na videa chlapců, kteří si vzájemně pokládají na hrdla nože či snímky zaměřené na anorexii, sebepoškozování nebo sebevraždy. Komunitní podmínky TikToku takový obsah explicitně zakazují. TikTok jsme proto kontaktovali i s dotazem, jak rychle takový obsah detekuje a jak rychle ho dokáže odstranit, nedostalo se nám však žádné odpovědi.
Server iDnes.cz dále upozorňoval na nebezpečí kyberšikany i větší příležitost pro pedofily. Citoval k tomuto tématu Kamila Kopeckého, odborníka na rizikové chování na internetu z Univerzity Palackého v Olomouci, který řekl, že na záznamech se často objeví i obnažené části těla dětí, které přitahují pozornost pedofilů, a situace tak může vyústit v žádost o zaslání sexuálně explicitních fotografií.“ ☹
https://www.czechcrun­ch.cz/2019/02/­fenomen-tiktok-socialni-sit-stovek-milionu-mladych-ktere-uz-skoro-nezajima-instagram-ani-youtube/

Další odpovědi
jsemjá

Dobrý, tiktok je zdrojem internetového zla.

Drap

Je mi to úplně jedno.Proč bych si na to měl tvořit nějaký názor.

nyjono

Je mi to zcela fuk.
Kolik % obyvatel ČR ho užívá?

Arne1

Zatím netuším, proč by mne to mělo zajímat

ten který je

Nikdy jsem ho k životu nepotřeboval a tak je mi to jedno.

Pepa25

Sociální síť mířící na děti (viz článek níže) mi chybět nebude – a navíc se zcela určitě zase něco podobné objeví.

Zdroj: https://www.res­pekt.cz/tydenik/2020/3/s­kolacky-v-siti