Válek Petr

Jaký máte názor na drcený polystyren?

Uvažuji o zateplení podlahy druhého patra domu foukanou tepelnou izolací – drceného polystyrenu. Zaujala mne společnost (viz. odkaz), která tento materiál dodává.

Nikdy jsem o této izolaci neslyšel, je to tedy pro mne novinka. Děkuji za vaše názory.

www.drcenypolys­tyren.com

Nejlepší odpověď
autacek

Pokud topíš v prvním i druhém patře, potom je zateplování podlahy druhého patra poněkud zbytečné.

Další odpovědi
Klaproth

Na drcený polystyren jsem si názor ještě neudělal.

zjentek

Drcený PS si představuji jinak než foukanou izolaci.

cukrar

Zaujala Vás firma, nebo její propaganda, či snad tepelný odpor?

Jiří Bohumil

Pokud je potřeba snížit prostup tepla (zvýšit tepelnou izolaci) mezi přízemím a dalším patrem a podlaha je vytvořena dle staršího systému trámy, ze spodu podbitými deskami a omítkou na „rabici“ a na nich podlahou, pod níž se je možno dostat, jde o velmi vhodný způsob zateplení.
Já konkrétně provedl zateplení stropu podkrovní místnosti pod střechou, rovněž ze spodu s podbitím a omítkou, částečně vsypaným perlitem a částečně vsypaným drceným polystyrénem (tehdy nadrceným „svépomocně“ z polystyrenových obalů a odpadu) už cca před 30-ti lety a velmi se osvědčilo.
I když nebylo možno ze spodu provést parotěsnou zábranu, žádné problémy nejsou.
Jako foukaná tepelná izolace se rovněž používá drcený a impregnačně upravený papír, ale osobně si myslím, že drcený polystyren je lepší.