Avatar uživatele
Válek Petr

Jaký máte názor na drcený polystyren?

Uvažuji o zateplení podlahy druhého patra domu foukanou tepelnou izolací – drceného polystyrenu. Zaujala mne společnost (viz. odkaz), která tento materiál dodává.

Nikdy jsem o této izolaci neslyšel, je to tedy pro mne novinka. Děkuji za vaše názory.

www.drcenypolys­tyren.com

Zajímavá 0 před 2374 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
autacek

Pokud topíš v prvním i druhém patře, potom je zateplování podlahy druhého patra poněkud zbytečné.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Klaproth

Na drcený polystyren jsem si názor ještě neudělal.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Drcený PS si představuji jinak než foukanou izolaci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Zaujala Vás firma, nebo její propaganda, či snad tepelný odpor?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Pokud je potřeba snížit prostup tepla (zvýšit tepelnou izolaci) mezi přízemím a dalším patrem a podlaha je vytvořena dle staršího systému trámy, ze spodu podbitými deskami a omítkou na „rabici“ a na nich podlahou, pod níž se je možno dostat, jde o velmi vhodný způsob zateplení.
Já konkrétně provedl zateplení stropu podkrovní místnosti pod střechou, rovněž ze spodu s podbitím a omítkou, částečně vsypaným perlitem a částečně vsypaným drceným polystyrénem (tehdy nadrceným „svépomocně“ z polystyrenových obalů a odpadu) už cca před 30-ti lety a velmi se osvědčilo.
I když nebylo možno ze spodu provést parotěsnou zábranu, žádné problémy nejsou.
Jako foukaná tepelná izolace se rovněž používá drcený a impregnačně upravený papír, ale osobně si myslím, že drcený polystyren je lepší.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek