bolak

Jaký je, z hlediska pěstování rostlin, rozdíl mezi skleníkem a foliovníkem?

Proč si někdo kupuje na zahradu skleník a někdo zase foliovník, má jeden o proti druhému nějaké výhody?

Nejlepší odpověď
Drap

Samozřejmě. Skleník je stabilní stavba a lépe se v něm reguluje teplota a podmínky pro pěstování. Fóliovník je krátkodobá levná náhrada, ale v případě potřeby je problém ho třeba temperovat. I letní ventilace jde ve skleníku lépe regulovat stejně jako přistínění.

Další odpovědi
aliendrone

Zásadní rozdíl je v pořizovací ceně a konstrukční náročnosti.

dudu

Foliovník je méně dokonalá a podstatně levnější náhrada skleníku. Ideální skleník má mít záhony odděleny zděnými kójemi s chodbami zapuštěnými cca metr do země. Takto je zajištěna správná termika, kdy v létě dochází k ochlazování a v chladnu ohřevu interiéru. Většina u nás běžně pěstovaných skleníkových rostlin pochází ze subtropů a vyhovuje jim vyšší vlhkost a teploty do 26 stupňů.
Ve foliovnících často dochází k přehřátí a vysušování kultur.

anonym

Mezi skeníkem a foliovníkem zas až takový rozdíl není. Jednou z hlavních výhod foliovníku je to, že je jednodušší ho postavit a také, že je levnější. My například máme na zahradě foliovník z https://www.fo­liovnik-levne.cz/ a myslím si, že na pěstování funguje stejně dobře, jako skleník.

mildazahr11

Příspěvek smazán administrátorem.