Complex

Jaké máte zkušenosti s fóliovníkem?

Odpovědi
zjentek

Jen ty špatné. Slunko je sviňa a od dob vzniku této hlášky je slunko vlivem činnosti člověka ještě mnohem větší sviňa! To znamená, že foliovník už není vhodný déle, než na jednu sezonu. Pak se folie rozsype. Když tě to nepotká na konci sezony, kdy ti křehký kousky folie budou vlivem UV fírat po celý zahradě, tak zbytek dokonají mrazy a ty kusy plastu si pak užiješ i na sněhu. A je úplně fuk, že víka foliovníku uskladníš někam pod přístřešek. Dneska jsou i v zimě tak silný větry, že ti tu folii prostě nadrolí a rozfoukají. A přetahovat každej rok novou folii, to jednoho omrzí. Takže proto- jen ty špatné. ;)

elkon

Jen ty nejlepší, používám potravinářskou fólii, na fóliák je použita konstrukce, která bývala na Avii pod plachtou. Na konce konstrukce jsem přišrouboval půlmetrové plocháče 20/5, aby bylo možno na záhonu zapíchnout do země. Pak jsem zatloukl dvě trubky, od sebe asi 60cm, na kraji tak, aby pak fungovaly jako vchod. Po celé konstrukci jsem dvěma vrstvami natáhnul fólii, která má tu výhodu, že drží na sobě, působením statické elektřiny.Používáme mnoho let, na jaře opravíme a jedeme dál. Jako vchod je rám z latí, potažený silnějším igelitem, kvůli manipulaci. Okurky, papriky, je to paráda.

zjentek

Complex, dej si flancky za okna a až vzrostou, tak to normálně dej ven. Letos budou takový hice, že se ti urodí přímo na slunku!