carly.h.

Jaky je vas nazor na tema : Pejsek jako vanocni darek ?

Nejlepší odpověď
iceT

Podle toho,kdo bude obdarovávaný.
Takový obdarovaný musí být zodpovědný,musí vědět,že živý dárek je na dlouho dobu a že nelze psa nebo jiné zvíře po týdnu dvou odložit,až ho přestane bavit.

Další odpovědi
Děda Louda

Jeden z nejblbějších nápadů.

www

Bohužel se často stává, že jak dárci (rodiče), tak i dítě netuší, co to v budoucnosti znamená. Proto to v takovém případě rozhodně nedoporučuji.
Jestliže alespoň rodiče vědí, že se jedná o náročnou péči na několik let a jsou ochotni se plnohodnotně starat o zvíře případně sami, pak dejme tomu ano.

marci1

Jako vánoční dárek jen v případě, že víme zcela určitě, že obdarovaný po pejskovi touží, že ví, že pejsek není jen na chvíli a bude mít zájem a čas se o něj starat. 🙂

Hlada

Jako dárek – překvapení je to volovina, konzumní zvrhlost. Zvíře není věc ani podle NOZ. Snad jen jako slib, že místo jiných dárků si půjdete společně pejska vybrat a koupit.

Nazdar Bazar

Pozitivní.
Doplňuji:
Pokud jsou lidé schopni se o pejska postarat.

ten který je

Pouze zodpovědným lidem kteří budou mít na pejska čas a finance.

anonym

Pejsek na baterky umí salto?

klumprt

Pejsek může být vánočním dárkem. Proč by nemohl.

Jiná stránka problému je, jestli je vhodné pořizovat dětem psa. Je úplně lhostejné, jestli na vánoce nebo kdykoli jindy v průběhu roku. Samozřejmě nelze nechávat psa plně na krku třeba desetiletému dítěti. Pes se stává členem rodiny, sám ji ostatně chápe jako smečku. A starat by se o něj měli všichni. Chodit na procházky, krmit, koupat, atd.
Jinak, dětství se psem je fajn, to vím z vlastní zkušenosti. Osobně preferuji chov psů na zahradě u domu. Panelákové městské chovy v bytech se mi moc nelíbí. Ale to je už na jinou otázku.