456jkl@post.

Jaky je spravny postup?

Pacient psychiatricke ambulance navstivil osetrujici doktorku. Pozadal ji aby mu predepsala leky na delsi dobu s tim, ze chce vycestovat do zahranici.

Po tomto sdeleni pscientem doktorka nic vice nezjistovala a rozhodla pacientovi pichnout injekci. Pacient s tim nesouhlasil a upozornoval doktorku, ze leky ktere pravidelne uziva nejsou v injekcni podobe. Jak uz bylo mnohokrat predtim pacientem overeno s doktorkou nebyla rec. Pacient vedel, ze nema smysl odporovat. Doktorka poverila dve zdravotni sestry z ordinace a ty instruovali pacienta aby si lehl na bricho a stahnul si kalhoty. Pacient uposlechl a pote ucitil vpuchnuti do leve poliviny hyzdi. Pote mu jedna ze zdravotnich sester rekla s je to. Pote si vzala doktorka pacienta do sve kancelare a zacla pacienta vyslychat. Kam chtel vycestovat, proc, na jak dlouho. Pacient odpovedel a doktorka ho propustila. Pacient nevycestoval, protoze po injekci se mu zdravotni dtav zmenil s nebyl schopen vycestovat. Pacient se rozhodl, ze to takhle nenecha a snazil se zjistit jakou injekci tedy s jakym obsahem mu doktorka nechala pichnout. Zjistoval tuto informaci pres zdravotni pojistovnu kde vsak zjistil, ze injekce nebyla vykazana doktorkou. Jakoby zatajila ukon. Lze pravne zalovat doktorku a zdravotnicke zarizeni ve kterem je zamestnana?

Mohla se doktorka dopustit trestneho cinu?

Odpovědi
Drap

Zažalovat může kdokoli kohokoli. Otázkou je , jak to bude následně posouzeno. Pokud pacient nesouhlasí s léčbou doktorky, může změnit lékaře, popřípadě si stěžovat na lékařské komoře.

Hlada

A teď tu o perníkové chaloupce.

marci1

Neznáme pacientovu diagnózu ani jeho zdravotní stav v době návštěvy.