nyjono

Jaký je rozdíl mezi externím diskem a externím pevným diskem z hlediska funkčnosti a používání?

Jsem fakt naprostý laik a v obou případech prodejce uvádí stejný popis, výrobek i cenu.
Na CZC.cz
--

Jaký je rozdíl z hlediska fukkčnosti a používání mezi externím diskem a externím pevným diskem?

Odpovědi
Arne1

To je snad to samé… Slovo „pevný“ tam nemá význam, nepevné disky (pružné diskety) už se nevyrábějí.

aliendrone

V zásadě by to MĚLA BÝT rychlost přenosu dat. Externí disk může být jakákoliv disková jednotka (je to velmi široký termín), kupříkladu bývalý floppy disk (disketa), dnes obvykle USB flashdisk VČETNĚ externího pevného disku.

Externí pevné disky OBVYKLE používají rychlejší rozhraní, umožňující vyšší přenosové rychlosti, přičemž nezřídka mají i vyšší rychlost čtení/zápisu. Záleží ovšem na použité technologii, ta je určující. Je znatelný rozdíl mezi muzeálním flashdiskem USB2.0 a eSATA, nicméně kupříkaldu dnešní flashky pro rozhraní USB 3 dokáží dát eSATA na prdel. Tudíž po tom by ses měl pídit jako první.

BTW – kdyby ses pletl v tom bordelu kolem nových USB (co je co), tady máš odkaz: https://www.cnew­s.cz/usb-3-2-gen2x2-20gbs-rychlost-radice-uz-letos-matouci-oznaceni/

Hlada

Je to matoucí název skupiny zboží.
Podle toho, jak to mají tříděné, by bylo výstižnější ji nazvat „Přenosné externí disky“.

Edison

To je pak těžký… Nějak ani jakože tomu kapku hovim mi není jasný rozdíl mezi externím diskem a jiným externím diskem. Možná by pomohlo dát sem na příklady linky. Takhle vlastně vůbec nevíme, vo čom že to jako mluvíš.

Dochy

Arne: Jaks přišel na to, že už se diskety nevyrábí? Pořád jsou v provozu historické počítače, které je potřebují.
(třeba řízení různých technologií, svázané s konkrétním prehistorickým SW, často není ekonomické ten počítač měnit)

nyjono

Dík.
Odborníci matou laickou veřejnost.
Už vím, co koupit 🙂