Mika47

Jaky je rozdil mezi USB 2.0 a USB 3.0? Jde pouze o rychlost prenosu dat nebo je tam rozdil i velikostne?

Nejlepší odpověď
Bedy

Nebojte, zpětná kompatibilita tam je. Flešku pro USB 2.0 zapojíte do portu USB 3.0 a obráceně. Jen ta rychlost, to je rozdíl.

A USB 3.0 má 8 spojů, USB 2.0 jen 4 ale to nevadí, normálně vše jede, jen pomaleji.

Další odpovědi
MrCrowWiNN

Rychlost je nejvyšší rozdíl. USB 3.0 má zpětnou kompatibilitu s USB 2.0 .

Jak napsal Bedy je to i jinak konstuované. Akorát více papá :)

Dochy

Pokud se nemýlím, pak USB3.0 je delší. Kromě rychlosti by měl mít navíc silnější napájení. Konstruován tak, aby zařízení s USB2 šlo vrazit do počítače s USB3