akcul123

Jaký je rozdíl mezi propiskou a rollerem?

Je v tom vůbec nějaký rozdíl nebo je to jenom o názvu a penězích?

Odpovědi
gecco

V principu žádný.
V praxi žádný, který bys ´na pohled´ mohl/a rozeznat…
😉
Roller se ´moderně´ říká propiskám, které mají keramickou kuličku v hrotu namísto kovové.
Keramika přináší vyšší výdrž hrotu (nestává se, že by ti kulička vypadla) – ale zpravidla stejně vypíšeš inkoustovou náplň dříve, než se kulička (nebo její pouzdro) opotřebuje.
___
Pokud chceš kvalitní pero, orientuj se spíše podle značky – osobně mám ověřeno, že Parker (oproti jiným ´značkám´ téže náplně) vydrží – různé ´reklamní´ tužky s náplněmi značky ´kdovíco´ už mne nepříjemně překvapily.
😉

houbín

Propiska nezní dostatečně zajímavá, aby přilákala masu lidí. Proto vyzkoušelo marketingové oddělení nový název a dražší cenu. V rolleru bude možná jiný inkoust, třeba ten „gumovatelný“, ale princip bude stejný nebo podobný.