JájsemRaibek

Jaký je rozdíl mezi džegínami a legínami?

V některých obchodech nabízí oblečení tzv. legíny. V některých je název džegíny. Podle mě je to stejné. Jaký je tedy rozdíl mezi džegínami a legínami?

Nejlepší odpověď
annas

Podívejte se na fotografii, jak vypadají džegíny.

"Se zeštíhlujícími džegínami získáte pohodlí legín a moderní vzhled značkových džín, které máme všechny rády. Jakmile si je oblečete, ihned pocítíte úžasné pohodlí a budete šťastná, protože jsou nejen mimořádně příjemné, ale také vypadají skvěle!
Nadzdvihnou a vytvarují hýždě

Tajemství spočívá v dokonale přizpůsobivém širokém pásu, který vizuálně skryje přebytečnou kůži a tukové polštářky v oblasti pasu. A nejlepší na nich je push up design – budete nadšená, až se uvidíte v zrcadle." atd.

http://www.sle­votoc.cz/dzegi­ny/

"Legíny (leggings) jsou z velmi pružného materiálu, mají pružný pas, těsně obtahují nohy. Nemají zip a většinou ani kapsy. vyrábějí se v různé škále síly vlákna – od punčochových po pevné, které se dají nosit i místo kalhot

Džegíny (jeggings) jsou kombinací legín a džín. Jedná se o upnuté kalhoty vyrobené z džínoviny s vysokým podílem elastanu, tedy vysokou pružností, které přiléhají a vypadají téměř jako džíny, ale zároveň jsou pružné skoro jako legíny.

A posledním termínem jsou tzv. tregíny. Tregíny jsou v podstatě podobné džegínám, až na to, že tentokrát to jsou libovolné kalhoty. Platí však to samé, jsou to kalhoty z velmi pružné a obepínající látky."
http://poradna­.stylomat.cz/kal­hoty-x-leginy-x-dzeginy-jake-jsou-v-tom-vlastne-rozdily/

Přidala jsem vám ještě tregíny.

Další odpovědi
Anonymka15+

,,Džegíny'' mají, řekla bych, vypadat jako džíny. Abych byla upřímná, legíny moc nemusím, takže jen odhaduji význam.

mamorie

Džegíny jsou z trochu pevnější látky- jakési bavlněné směsi, a mají připomínat džíny, tudíž by se dalo řící, že jsou to spojené džíny a legíny.
Zatímco legíny bývají z měkké látky a přilnou na nohy a zadek lépe ( proto LEGíny- leg je noha).

GabulkaA

Ahoj, džegíny jsou z rifloviny s elastenem, kdežto leginy jsou z bavlny s elastenem. Teda alespoň já mám ty z bavlny nejraději. Mám tyto https://www.lu­cyto.cz/zeny/cal­vin-klein-jogger-qs6342e-001/ a ty jsou super.