Jaký je rozdíl mezi bytem v osobním vlastnictví a bytovou jednotkou? A k čemu je dobré mít bytovou jednotku.

Máme byty v osobním vlastnictví a sousedka nám dává návrh at si byty přepíšeme na bytovou jednotku. Nevím k čemu je to dobré a zda je to výhodné? Poradíte mi děkuji za odpověd.

Nejlepší odpověď
mosoj

Společenství vlastníků jednotek
Byt sice po absolvování předchozích kroků přechází do osobního vlastnictví nabyvatele, nicméně k bytu i nadále náleží společné prostory, o které je potřeba pečovat a udržovat je. Z tohoto důvodu vlastníci bytových jednotek jsou povinni vytvořit Společenství vlastníků bytových jednotek (SVJ), který vede své účetnictví a zajišťuje pravidelné platby do tzv. fondu oprav, z kterého je placena údržba společných prostor a vybavení domu (střecha, odpady, stoupačky atp.).