bolak

Jaký je přesně rozdíl mezi „zděným domem na klíč“ a „hrubým zděným domem“?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… nemyslí tím jen hrubou stavbu?

… našel jsem ti web, kde to máš popsaný i s obrázky: http://www.dum­jednimtahem.cz/cz/hru­ba-stavba/

Další odpovědi
Kepler

Myslím, že to první znamená stavbu připravenou se vším všudy, jen nastěhovat nábytek, koberce, babu a ostatní zařízení. Podle dohody se subjektem, koho si vezmeš na svědomí, klidně i všechno najednou. Hrubou zděnou stavbu zvládne zedník + několik dalších odborných profesí. Ani nemusí být omítnutá.

Dochy

Dům na klíč – měl bys dostat komplet dům. Předají Ti klíče a ty se můžeš na stěhovat. Teoreticky.
Hrubá stavba: Zdi, střecha, okna, Snad elektrika a instalace, kdoví jestli štuky, určitě ne bílení, finální podlahy, nábytek (kuch. linka)…
Bral bych to hodně orientačně, konkrétní výbava by měla být ve smlouvě.

Mohlo by se Ti líbit tohle:
http://www.ces­kestavby.cz/clan­ky/co-je-hruba-stavba-rodinneho-domu-20831.html

cukrar

bolaák, nikde nenajdete přesnou definici, jedině ve smlouvě kterou uzavírají smolu dva suběkty. Stavitel a zhotovitel.
Obecně na klíč je dům k nastěhování, hrubý dům je jen vyzděný a zastřešený. Používali se termíny HSV a PSV. Hlavní stavební výroba, pomocná stavební výroba. První dům postavili, druzí ho vybavili.

Jiří Bohumil

Dům „na klíč“ – kompletně vybavený a připravený k nastěhování. Rozsah vybavení a doplňky (vybavení kuchyně a podobně) je dán detailně smlouvou s dodavatelem.
Hrubá stavba – vyzděný a (většinou) i zastřešený dům, bez oken, dveří, finálních podlah a jakýchkoliv instalací.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

bolak

Mc Merkurion: Asi myslí, ale co přesně bude u obyč. hrubý stavby všechno chybět? Já těmhle termínům moc nerozumím, bude tam zavedená elektřina, voda, plyn? Bude to mít střechu? Bude tam omítka, schodiště do patra a tak? A nebo se tím (hrubá stavba) myslí jen to, že budou postavený holý zdi, a zbytek si kupující musí dodělat sám nebo obstrat jinak?

Kepler: Já bych chtěl právě přesný výčet všech těch rozdílů, mezi oběma termíny.

Mc Merkurion

… jak píšou ostatní: na klíč komplet hotovo, hrubá můžou být jen zdi a střecha, je to pod „glajchou“, nemusí být ani okna, záleží na domluvě … někdy se třeba vnitřní schodiště šalujou až s omítkama, opravdu se to nedá přesně napsat …