Anonym 12345

Jaký je postup pošty, najdou-li ve schránce dopis, který je rozlepený (otevřený) nebo má špatně napsanou adresu?

Nejlepší odpověď
Lukyn0

Dopisy ze schránek nejsou sledovatelné (nemají poštovní kód) a nepodléhají žádné záruce, takže pokud je obálka otevřená a pracovník je férový, obálku dodatečně zalepí a pošle dál, příp. dojde prostě otevřená nebo ji také může třeba vyhodit. Pokud je špatně adresa a dá se podle map vydedukovat správná, tak ji můžou sami opravit, a pokud ne, tak se vrátí na adresu odesílatele, za předpokladu, že je uvedena. Když není, posílá se tak vše na centrální poštovní úložnu do Brna, příp. takový dopis mohou taky zkrátka vyhodit. Aby byla obálka sledovatelná, musí být podána přímo na přepážce pošty a získá tím tak kód na sledování začínající písmeny RR.

Další odpovědi
Drap

Na všechny tyto případy mají své vnitřní směrnice a postupy.