kratagott

Jaký je nejvhodnější materiál na membránu pro demineralizaci vody reverzní osmózou?

Nejlepší odpověď
Kepler

To je tak specifický dotaz, že by mohl být tématem diplomové práce. Můžeš se ale poučit zde:

„Membrane Assembly Driven by a Biomimetic Coupling Reaction“(December 29, 2011). Journal of the American Chemical Society 134 (2): 751–753. doi:10.1021/ja2076­873.
Staff. Chemists Synthesize Artificial Cell Membrane [online]. ScienceDaily, January 25, 2012 [cit. 2012–02–18]. Dostupné online.
Staff. Chemists create artificial cell membrane [online]. kurzweilai.net, January 26, 2012 [cit. 2012–02–18]. Dostupné online

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Cytoplazma­tick%C3%A1_mem­br%C3%A1na

Další odpovědi
Kelt

Nelze říct nejvhodnější, protože časem bude někde v průmyslu, vědě a jinde nutná taková kvalita vody, kterou ji zajistí dnes používané membrány. Jinak souhlasím s Keplerem, že je to téma nejen na diplomovou práci, ale může to být i výzkumný úkol.

aliendrone

Předpokádám, že pantentovaný. ;) :D :D Dále viz ostatní odpovědi.