jirka F

Jaký je důvod toho že policisté nemají rádi když mají lidé ruce v kapsách?

Alespoň policie v akci to tak říká.

Nejlepší odpověď
Filip84

A) může tam mít zbraně

I když u nás je relativně bezpečno, a i když zkušený policista ucítí drbana na tři podmořské míle, tak stejně si nemůže dovolit ten luxus důvěřovat, protože nikdy neví. Nikdy nevíš, kdo proti tobě stojí, a už vůbec nikdy nevíš, kdy komu rupne v bedně. Zabít jde i propisovačkou, kudlu nosí u sebe kde kdo.

Třeba máš relativně rutinní kontrolu, jdeš, potkáš „sněhuláka na Sahaře“, prostě „typa“ v místě, kde je nepatřičný. Tak jdeš do risika a ztotožníš ho. A on ti vrazí OP do ruky a dá se na útěk.

Nebo máš silniční kontrolu, rutinní, zastavíš auto, protože mu nesvítí jedno brzdové světlo. Chauffeur vyleze ven, co já vím, že tu žárovku vymění. A on je to hledaný recidivista, vytáhne Glocka a …

Nikdy nevíš, pokud tedy nemáš místní znalost, s kým jednáš.

Další odpovědi
Drap

A) může tam mít zbraně

Zabezpečují tím vlastní bezpečnost.

paul1

D) důvod je že...... Doplňte v komentáři

Mají jistotu, co má dotyčný v rukách, cítí se bezpečněji.

Mravenec

A) může tam mít zbraně

K bezchybné odpovědi Filipa přidám trochu kazuistiky.

Michal Braniš, zastřelen při rutinním oznámení na problémového cestujícího v tramvaji, doporučuji zhlédnout přiložené video s celým příběhem: https://www.id­nes.cz/praha/zpra­vy/michal-branis-policistu-v-tramvaji-zastrelil-student-po-stopach-vrahu.A170614_154­149_praha-zpravy_nub

René Vitásek, policista tělem i duší, popraven skupinkou, kterou považoval za pouhé pytláky, přičemž skupinka se připravovala k loupeži.
https://www.id­nes.cz/ostrava/zpra­vy/poprava-mladeho-policisty-reneho-vitaska.A151110_220­4602_ostrava-zpravy_jog

Jiří Hrubý, opět zastřelen.
https://www.krimi-plzen.cz/a/jirka-hruby-padl-ve-23-letech-pri-plneni-sluzebnich-povinnosti/

O těchto případech pojednává i seriál Legendy kriminalistiky. (30 min), jenž Ti doporučuji zhlédnout.
https://www.ces­katelevize.cz/po­rady/109938535­91-legendy-kriminalistiky/316292320­130005/

A proč k takovým situacím dochází(elo)? Shodneme se, že zpravidla došlo k porušení některých taktických zásad při zákrocích policistů. A těmito zásadami se právě policisté snaží zabránit škodlivým následkům a chránit vlastní životy. Že někdo vystřelí nohou, nebo uchem, je dost nepravděpodobné. Ruce jsou prostě základ života a smrti. Všechno má důvod, i když drbani mohou jednání policie považovat za buzeraci, není to tak…

Dvorní šašek

D) důvod je že...... Doplňte v komentáři

Že tím mohou něco skrývat.

Jan Kunčar

A) může tam mít zbraně

petrph

A) může tam mít zbraně

Ale pokud v textu píšeš" Alespoň policie v akci to tak říká"., tak to ale značí právě a jen během takové akce, kde už mohou mít podezření že mají proti sobě velmi pravděpodobně nebezpečnou osobu.
Ale v běžném provozu určitě nebudou řešit, jestli má někdo v okolí ruce v kapsách,,

Rovnováha

D) důvod je že...... Doplňte v komentáři

Filip84

Mravenec: Tady:

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=K1ZCYKa-RVo

máš officer training film (jak jsem ho hledal, tak jsem právě našel tu 185 lg tyčinku). Si myslím, že Tebe bude bavit.

Mravenec

Pěkné, netradiční formou sdělené základní taktické zásady při kontrole vozidla. Toto by měl ovládat každý.

Mravenec

každý policista. Ale i do civilního života se může hodit. 😄