LADIS

Jaktože na galapágách jsou divná zvířata ?? bouchla tam atomovka či co ?

Nejlepší odpověď
anonym

Právě naopak. Jsou to ostrovy natolik vzdálené a dlouho neobývané, že se zde zachovalo několik endemických druhů zvířat.

Další odpovědi
MK44

Divnost je subjektivní záležitost – záleží na tom, kdo se diví. Obyvatelům Galapág tamní fauna přijde jako docela normální.

Zvířata na Galapágách jsou endemická, tj. nevyskytují se jinde. A to proto, že Galapágy leží daleko od jiné pevniny. Živočišné (ale i rostlinné) druhy, které se sem v minulosti dostaly, se vyvíjely izolovaně a nekřížily se s jinými populacemi. Proto se vyvinuly ve v druhy odlišné od zámořských příbuzných. Není mi známo, že by existoval důvod domnívat se, že se na tom podílelo radioaktivní záření, ani že by se zde někdy testovaly jaderné zbraně.