Stingo

Jakou sazbu DPH by měli účtovat v kantýně firmě za obědy?

V kantýně přímo obědy vaří a paní firmě fakturuje 21% DPH. Myslím si, že by měla fakturovat jenom 15%. Je za to firma zodpovědná, když si odpočítává 21%?

Odpovědi
mosoj

V tomto případě 21 %.
On si nejenom odečítá ( jenom by bylo dobré vědět od čeho !) ale také DPH platí !!! Již jsem to tady vysvětlovat, ale to je jako házeti hrách na zeď.

  1. Ve snížené sazbě, jako u prodeje potravin, když se obědy pouze dovezou a zaměstnanci si je „rozeberou“ sami. To je v případech, kdy např. není vlastní jídelna a s dovezeným jídlem nikdo dál nenakládá (ohřev, výdej, mytí nádobí atd.). Většinou formou krabiček s hotovým jídlem.
  2. V základní sazbě, a to v případě, že se nebude jednat pouze o dodání potravin, ale o stravovací službu, kdy budou k dispozici výše uvedené služby a podmínky, které v předešlém bodě nejsou splněny.