zzzlatokopka

Jakou podlahu máte ve sklepě/garáži? Jaké má výhody a nevýhody?

Máme sklep/garáž, který není zapuštěný do země, je v něm betonová podlaha, v podstatě základová deska, ta je už cca 50 let stará a beton se trochu drolí, špatně se to udržuje, pořád je ve sklepě prach:-(

Chci to napenetrovat a polít nivelačkou, ale nevím, ca dát na to. Uvažovala jsem dlažbu, ta se dobře udržuje, ale mám strach, aby nevlhla a neklouzala.

Dům je v řečešti a vodu ve sklepě sice nikdy nemáme, proto že není zapuštěný, sousedé co mají sklepy zapuštěné mají vodu ve sklepech při každém větším dešti.

Jakou podlahu ve sklepě máte vy? Jaké jsou její výhody/nevýhody.

Všem předem děkuji za odpovědi:-)

Nejlepší odpověď
gecco

Včil bydlím v paneláku, takže včil to neřeším…
Ale:

  • měl jsem gletovaný beton natřený nějakým ´eternalem´ (za mokra povrch kouzal, jinak OK)
  • napříště (pro garáž apod.) plánuju polyuretan a nebo epoxid (litou podlahu)

Ale to je vhodné jen tam, kde podklad nevlhne – kvalitní izolace od zemní vlhkosti,(jinak se ti bude ten povrch odlupovat).
Naopak do sklepa, kde chci ´přirozené prostředí´ (vlhkost, chlad), plánuju udusaný vápencový štěrk (nebo štěrk žulový s vápnem či mletým vápencem – po zvlhnutí, časem, vytvoří kompaktní vrstvu – ale ´prodyšnou´, vodě propustnou).

Další odpovědi
Emefej

V garáži mám dřevěnou dlažbu.

Pepa25

V garáži mám beton s nátěrem, který se začíná drolit, takže chystám (letos nebo napřesrok) něco takovéto:
http://hobby.id­nes.cz/barva-na-beton-do-garaze-0vh-/hobby-domov.aspx?c=A120601­_104351_hobby-domov_bma

Drap

V garáži i ve sklepě dlažbu. Ve sklepě na brambory a ovoce je část nechaná pouze hliněná podlaha. Většina sklepů je dnes hodně suchá, tak že při hliněné podlaze se vlhkost vyrovnává a ovoce vydrží až do dalšího, bez vážného svrašťování a podobně.

zjentek

udělal bych tu nivelačku fakt kvalitní nivelační hmotou a tu bych vydatně natřel oxidem železitým ..hotovo

anonym

Ve sklepě mám betonovou podlahu

honza19hk

beton se drolí protože ho někdo šidil,kdybys ho udělal v poměru 1:1 tak se ti drolit nebude,já ho mám v garáži také.
Doplňuji:
V druhé garáži a dílně mám podlahu z dubových kostek 10×10×10 z bývalého ČKD. je to z dílny kde se kompletovaly lodní motory takže jsou nasáklý oleji a naftou,tudíž mě přežijou.Pod nima je hlína a jemný štěrk do kterýho jsou usazený.

gecco

Pepa25 → přesně o tom píšu…
😉

Pepa25

No jo, když já to neumím tak odborně 🙂 Navíc mi dotaz připomněl, že se mám pobavit s naším správcem a vypadá to, že natírat nebudu muset: bude se dělat společný prostor, takže se při tom svezu a zaplatím si, aby mi stejně udělali i garáž 😉

gecco

Efemej – špalky ´na kolmo´?
Pokud ano (tohle mne taky zajímá) – jak vysoké, jak ´dusané´, z jakého dřeva, jak to za mokra klouže? A nakolik to změnou vlhkosti pracuje do stran?

honza19hk

taky to mám, bývaly to dubové kostky 10×10×10. Hojně se to používalo v ČKD a jiných komunistických fabrikách,bylo to nezničitelný,jez­dily po tom 813 tatry a bez problémů, bylo položený na cementem zpevněný hlíně.A vzhledem k tomu že bývaly nasáklé oleji a naftou nehnily a nereagovaly na vlhko a vodu.

gecco

Díky, Honzo, za info…
Já o tom uvažuju právě do sklepa se sklepním klimatem (tedy ani naftu, ani oleje tam nechci) – ale dub by asi nehnil ani nenasáklý chemií), jen se obávám toho, že bude kluzký…
😉