Dodopolasek

Jakou ocel upřednostnit pro KUŽELOVÝ ŠTÍPACÍ TRN? Třída 11,12, nebo 15, co je nejlepší?

Nejlépe i proč? Ve třídách oceli se nevyznáme.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Já bych dal třídu 19 (nástrojovou ocel).

BTW: Dnes se toto značení už nepoužívá. Používá se značení evropské, které je dost složité.

Další odpovědi
Jikra

Jestli nejste majitel lesa tak to neřešte.
Jak píše Michal Kole je nástrojová ocel samozřejmě nejlepší ale na druhou stranu na štípací trn který pracuje tlakem a nikoliv rázem můžete použít prakticky jakoukoliv ocel.Běžné hoby šťípače používají co nejlevnější varianty ocelí.