paul1

Jakou metodu jste použili při nakupování vánočních dárků?

Já po špatných zkušenostech jsem si před časem zavedl na PC sledování potřeb jednotlivých členů naší rodiny, kam si průběžně zaznamenávám zachycené přání či povzdechy, které v průběhu roku zaznamenám. Např.: manželka – „Praskla mi obruba na brýlích“, dcera – „Tu knihu nemohu sehnat“, manželka – „Ten krém mi už dochází“ atd. u syna i vnuků. No a tyto věci se potom pokouším sehnat nenápadně já. Předtím jsem vždy v průběhu prosince sháněl dárky, někdy už i na poslední chvíli a málokdy jsem se trefil na potřebnou věc.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Vaše metoda se mi líbí. Částečně jsem ji uplatnil u jedné babičky, která si celý podzim stěžovala, že ke konci roku vypne ČRo vysílání na středních vlnách, které poslouchá a přitom má na vesnici špatný FM signál. Od synovce přes zeď má WiFi, tak jsem vymyslel internetové rádio, ale bylo mi jasné, že je potřeba vše vyzkoušet a nastavit její oblíbené stanice atd. Klaplo to a od 25. mi každý den volá, jak je nadšená 🙂. Je to dárek, ze kterého máme oba radost a který nám oběma zastínil všechny ostatní dostané i darované.

Další odpovědi
Malvína

Paule, super metoda, to je parádní!

Já dárky začínám shánět začátkem listopadu. Nějaká přání pochytím také, ale u nás je to všeobecně problém. Často spíš zaslechnu “nic nepotřebuji”.
Mám uloženou spoustu e-shopů, takže je jeden po druhém procházím a co mi k dotyčné osobě sedí, objednám. Většinou skončím u nějakého velkého, kde je vše od A do Z, a nečekám tak kvantum zásilek a nahánění dopravci. Moje “metoda” mi zatím vychází a vždy se trefím. Je to i tím, že jsem všímavá a dokážu posoudit, jestli to dotyčný využije.
Lehčí to je se mnou. Já vím vždycky co bych chtěla 🙂

Rokio

Mámě dávám poukázky vytvořenè z papíru a přitom jí pošlu peníze na účet. Sourozenec si dárky koupí a já je zaplatím. Tátovi dávám tabulky čokolády.

Ametyst

Metodou nákupu na začátku podzimu, “ než to zakážou”.

elkon

Než kupovat nějaké hlouposti, nebo složitě něco vymýšlet, dám všem blízkým, v předstihu peníze. Mohou si tak nakoupit co potřebují.

RyuzakiKate

Takhle to dělám také. Pokud s daným člověkem zrovna nežiju, jsem schopná vypozorovat a vydedukovat, řádně poslouchám mezi řečí, ale kolikrát stačí jednou dotyčného navštívit doma a uděláš si obrázek.
Jsem Sherlock přes dárky :))